Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Co trzeci Polak nie korzysta z Internetu

Nauka i Technologie

W UE spośród osób w wieku 16-74 co najmniej raz w tygodniu korzysta z Sieci 71 proc. osób, podczas gdy w Polsce zaledwie 59 proc., a 32 proc. Polaków wcale nie korzysta z Internetu. Niższy jest również odsetek osób mających dostęp do szerokopasmowego Internetu, a znacznie niższy – 1,9 proc w porównaniu do 20 proc. – odsetek obywateli mających dostęp do łącz powyżej 100 Mb/s.
Znacznie gorzej wygląda również kwestia cyfrowej administracji w Polsce. Średnio co piąty mieszkaniec Unii korzystał w ubiegłym roku z jakiejś formy e-administracji. W przypadku Polski dotyczy to tylko 11 proc. obywateli.
Wiceminister administracji i cyfryzacji Roman Dmowski przedstawił raport, dotyczący stanu realizacji europejskiej agendy cyfrowej w Polsce. Przyjęta w 2010 roku agenda zakłada, że w ciągu dekady mieszkańcy Unii Europejskiej będą mieli powszechny dostęp do Internetu o prędkości co najmniej 30 Mb/s.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/blisko-co-trzeci-polak-w-ogole-nie-korzysta-z-internetu

Udostępnij

Amazon ujawnił głosowego asystenta Echo

Nauka i Technologie Alexa amazon Asystent głosowy Cortana Echo Ekosystem Google Now Jeff Bezos Język naturalny Siri

Amazon dołączył do firm oferujących własnych głosowych asystentów. Należą do nich m.in. Apple z asystentką Siri, Google z Google Now i Microsoft z Cortaną. Asystent Amazonu nie jest jednak przeznaczony dla smartfonów, ale trafił do stacjonarnego urządzenia o nazwie Echo.

Echo ma formę czarnego walca, jest stale połączone z Internetem rozpoznaje język naturalny. Dzięki temu możliwe jest zadawanie urządzeniu pytań, poproszenie o włączenie muzyki czy umówienie spotkania. Cena Echo została przez producenta ustalona na 200 dolarów, użytkownicy usługi Amazon Prime mogą liczyć na 100-dolarowy rabat.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.engadget.com/2014/11/06/amazon-echo-speaker/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.engadget.com/2014/11/06/amazon-echo-speaker/