Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Samorządy ukrywają wydatki przed obywatelam

Polityka

twierdzi Stowarzyszenie Sieć Obywatelska – Watchdog Polska, które dba o to, by prawa obywateli były przestrzegane i aby mogli oni wpływać na działania władzy w raporcie pod tytułem „Jak jawne są byłe miasta wojewódzkie?”.
Stowarzyszenie wysłało ankiety do 49 miast wojewódzkich, dostało 46 odpowiedzi. Z ankiet wynika, że tylko 10 miast publikuje rejestr umów w biuletynach informacji publicznej. Pozostałe miasta nie informują obywateli ani o zawieranych umowach, ani o zlecanych usługach, ani o kupowanych produktach. W ocenie stowarzyszenia spośród 1,7 tysięcy polskich gmin, tylko około 100 informuje obywateli o wydatkach.
Według Watchdoga sytuacja jest nieco lepsza niż przed rokiem, ale jak konkluduje raport „jawność w Polsce jeszcze się nie przyjęła jako zasada działania władzy”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17563484/co-dzieje-sie-z-publicznymi-pieniedzmi-urzednicy-wola-zachowac-to-dla-siebie-jest-raport

Udostępnij

Przemysław Wipler pobity przez policję - nagranie z monitoringu

Polityka kongres nowej prawicy policja przemysław wipler

Nagranie zostało ujawnione przez reporterów Super Expressu. Przedstawia Przemysława Wiplera z Kongresu Nowej Prawicy bitego 30.10. 2013 przez policjantów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wipler-spalowany-przez-policje-film-z-monitoringu-super-express-ujawnia-prawdziwe-nagranie_454612.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wipler-spalowany-przez-policje-film-z-monitoringu-super-express-ujawnia-prawdziwe-nagranie_454612.html