Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Demonstracja 100 tys. osób przeciw rządowi w Belgii

Europa

Demonstracje zorganizowały trzy belgijskie związki zawodowe – chadecki CSC, socjalistyczny FGTB i liberalny CGSLB. Uczestnicy przeszli w czwartek ulicami Brukseli, aby zaprotestować przeciwko planom oszczędnościowym, które chce wprowadzić nowy centroprawicowy gabinet premiera Charlesa Michela rządzący od 11 października. Protestujący nie chcą podniesienia wieku emerytalnego z 65 do 67 lat i nie zgadzają się na odebranie dodatków na dziecko, na droższą edukację i transport oraz na wyższe ceny energii. Rząd zaprasza związkowców na rozmowy, a ci podkreślają, że nigdy nie odmawiają dialogu. Demonstracja zakłóciła funkcjonowanie transportu w Brukseli. Pod jej koniec rozpoczęły się starcia z policją, w których rannych zostało ponad 20 osób.

Ostatnie duże demonstracje przeciwko władzom w Belgii odbywały się w grudniu 2011 roku i w lutym 2013.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/100-tys-Belgow-na-ulicach-Brukseli-przeciw-planom-oszczednosciowym-3232136.html

Udostępnij

Lotnictwo transportowe Rosji w stanie gotowości bojowej

Europa lotnictwo transportowe mariupol rosja separatyści ukraina wojna wojsko

Jednostki wojskowego lotnictwa transportowego okręgu moskiewskiego i okręgu riazańskiego postawione są w stan gotowości bojowej, poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko. Jego zdaniem może to świadczyć o planowanym dostarczaniu rosyjskich żołnierzy i sprzętu na tereny opanowane przez separatystów.
Wczoraj Łysenko mówił, że wojska rosyjskie zmieniają miejsca pobytu w okręgach donieckim i ługańskim. Rosjanie też prowadzą wywiad z powietrza nad Mariupolem, portem i miastem odległym o kilka kilometrów od linii odgraniczającej tereny opanowane przez Rosjan od ziem bronionych przez wojska ukraińskie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kijow-stan-gotowosci-bojowej-w-transportowym-lotnictwie-rosji,485699.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kijow-stan-gotowosci-bojowej-w-transportowym-lotnictwie-rosji,485699.html