Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Pracownicy Przewozów Regionalnych grożą strajkiem

Polska

400 związkowców spółki pikietowało w czwartek przed Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie. Domagają się zmiany ustawy o usamorządowieniu przewozów regionalnych, zgodnie z którą marszałkowie mogą powoływać spółki konkurencyjne do Przewozów Regionalnych. Resort infrastruktury zapowiedział przeprowadzenie restrukturyzacji spółki, którą muszą zatwierdzić marszałkowie województw. Związkowcy uważają, że wiąże się to ze zwolnieniami pracowników. Leszek Miętek ze Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych powiedział, że nie ma żadnej zgody na zwolnienie choćby jednego pracownika dopóki nie zostanie wdrożony plan naprawczy i nie nastąpi konsolidacja Przewozów Regionalnych. W przeciwnym razie kolejarze zorganizują strajk.

Dziennie wyjeżdża na tory 1600 pociągów Przewozów Regionalnych i korzysta z nich ok. 250 tys. pasażerów. Ewentualny strajk byłby dużym utrudnieniem dla osób dojeżdżających każdego dnia do pracy lub szkoły.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16923887,Ok__400_zwiazkowcow_Przewozow_Regionalnych_pikietuje.html

Udostępnij

Warszawa: 15 tys. policjantów na ulicach 11 listopada

Polska 11 listopada armatki wodne demonstracja marsz marsz Razem dla Niepodległej policja Święto Niepodległości

Każda z komend wojewódzkich policji ma wydelegować do Warszawy na Święto Niepodległości wyznaczony przez Komendę Główną kontyngent funkcjonariuszy. Oprócz policjantów z oddziałów prewencji i służb porządkowych do Warszawy mają też przyjechać funkcjonariusze pionów kryminalnych, szczególnie ci, którzy zajmują się środowiskami kibiców oraz rozpracowują organizacje społeczne uznane za niebezpieczne. Przyjadą też pododdziały policyjnych antyterrorystów.
Liczebność kontyngentów oddelegowanych do Warszawy zależy od tego, jak wielkie w poszczególnych województwach będą planowane lub przewidywane manifestacje z okazji Święta Niepodległości. Poza funkcjonariuszami komendy wojewódzkie wyślą do stolicy sprzęt do pacyfikacji ulicznych manifestacji, w tym armatki wodne i wyrzutnie granatów z gazem.
Policjantów pilnujących warszawiaków w święto Niepodległości wspierać ma kilkuset wojskowych żandarmów.
W tym roku w Święto Niepodległości w Warszawie odbędzie się prezydencki marsz Razem dla Niepodległej, zorganizowany przez środowiska narodowe Marsz Niepodległości oraz demonstracje antyfaszystów oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-potezna-mobilizacja-sil-porzadkowych-beda-zabezpieczac-obcho,nId,1548274

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-potezna-mobilizacja-sil-porzadkowych-beda-zabezpieczac-obcho,nId,1548274