Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Allegro i InPost: paczki po 7,99 zł i darmowe zwroty

Gospodarka

Cenę 7,99 zł za wszystkie przesyłki na Allegro przewiduje umowa zawarta dziś między spółką InPost, właścicielem bankomatów, a spółką Allegro, która nie tylko zdominowała w Polsce aukcje internetowe, ale stała się platformą sprzedażową skupiającą 200 tysięcy małych i średnich przedsiębiorców. Stałe też będą opłaty za list polecony, mają wynosić 3,94 zł.
Paczki odbierać będzie można w paczkomatach, których InPost ma około 1100 w 260 miastach. Listy polecone będą dostarczane do domów, a niedoręczone przechowywane w punktach obsługi klienta InPostu.
Prezes InPost Rafał Brzoska uważa, że niska cena przesyłek oraz darmowy zwrot spowoduje ogólny wzrost całej sprzedaży w internecie nawet o 25 proc.
Skorzystanie z usług InPostu przez sprzedawców na Allegro będzie dobrowolne, nadal będą mogli korzystać z Poczty Polskiej i firm kurierskich. Utrudnione jednak zostaną praktyki sprzedawców, którzy przyciągają klientów niskimi cenami, a marże ukrywają w zawyżonych kosztach przesyłki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,16927823,Koniec_z_drogimi_przesylkami_na_Allegro___od_teraz.html

Udostępnij

Imigranci w Wielkiej Brytanii płacą więcej niż dostają

Gospodarka David Cameron imigranci podatki świadczenia University College London wielka brytania

Podatki płacone przez imigrantów z krajów Unii Europejskiej rządowi Wielkiej Brytanii od roku 2001 do roku 2011 były łącznie o 20 mld funtów wyższe od sumy zasiłków, wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z University College London (UCL). Ogłaszając ten wynik media przemilczały inny wynik tych samych badań, że świadczenia wypłacane imigrantom z trzeciego świata są wyższe od płaconych przez nich podatków.
Brytyjscy politycy zgodni są, że imigrację z Unii Europejskiej należy ograniczyć. Jak pisaliśmy, konserwatywny premier David Cameron dąży do ograniczenia imigracji. Poseł Labour Party David Hanson odpowiedzialny za imigrację w gabinecie cieni mówi to samo, choć mniej jasno: Jestem za silnymi granicami, za imigracją, z której kraj ma korzyść, za przyjazdem ludzi, którzy mogą wspomóc naszą gospodarkę. Ale musimy się też przyjrzeć, jak to się odbija na społecznościach, tempu tych zmian, planowaniu usług na przyszłość.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/474492,imigranci-w-wielkiej-brytanii-kto-koszysta-na-obcokrajowcach.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/474492,imigranci-w-wielkiej-brytanii-kto-koszysta-na-obcokrajowcach.html