Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Minister finansów Luksemburga atakuje media

Finanse

– Nielegalne było ujawnienie danych o podatnikach – minister finansów Luksemburga Pierre Gramegna zaatakował w Brukseli media, komentując na specjalnie zwołanej konferencji prasowej doniesienia o tajnych nieuczciwych umowach podatkowych zawieranych przez jego rząd ze światowymi firmami. Informowaliśmy o tych praktykach wczoraj. Według niego wszystkie decyzje podatkowe władz Luksemburga były zgodne z prawem jego kraju i prawem Unii Europejskiej i wiele krajów stosuje podobne metody.
Minister zapewnił, że rząd Luksemburga będzie współpracować z Komisją Europejską, która wszczęła postępowanie w tej sprawie. Wyjaśnił również, że wczoraj luksemburski parlament opowiedział się za uchyleniem przepisów o tajemnicy bankowej, aby umożliwić automatyczną wymianę informacji bankowej w ramach UE.
O tajnych umowach rządu Luksemburga z największymi światowymi firmami pisaliśmy wczoraj, a o uchyleniu przez banki z tajemnicy bankowej 31 października.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/minister-finansow-luksemburga-przecieki-ws-podatkow-nielegalne/cwsl1

Udostępnij

Ponad dwie trzecie Polaków obawia się euro

Finanse Centrum Badania Opinii Społecznej ceny euro gospodarka wzrost cen złoty

Przeciw przyjęciu przez Polskę wspólnej waluty opowiada się 68 proc. dorosłych Polaków. Za wprowadzeniem euro jest 24 proc.. 67 proc. mieszkańców naszego kraju jest przekonanych, że następstwa wprowadzenia euro byłyby niekorzystne dla zwykłych ludzi, przeciwnego zdania jest 20 proc. O tym, że wspólna waluta zaszkodzi polskiej gospodarce przekonanych jest 49 proc. obywateli, przekonanie, że skutki będą korzystne żywi 30 procent.
Za najważniejsze negatywne skutki wymiany złotego na euro Polacy uznają kolejno wzrost cen (64%), niekorzystny kurs wymiany złotego na euro (42%) oraz utratę przez Polskę możliwości prowadzenia samodzielnej polityki pieniężnej (27%). Według 35 proc. pozytywnym skutkiem byłoby ułatwienie podróżowania.
Opinie na temat euro zbierało od 9 do 14 października Centrum Badania Opinii Społecznej wśród ludzi należących do 919-osobowej reprezentatywnej próby losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/474479,waluta-euro-w-polsce-sondaz-cbos-polacy-nie-chca-euro.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/474479,waluta-euro-w-polsce-sondaz-cbos-polacy-nie-chca-euro.html