Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Amazon ujawnił głosowego asystenta Echo

Nauka i Technologie

Amazon dołączył do firm oferujących własnych głosowych asystentów. Należą do nich m.in. Apple z asystentką Siri, Google z Google Now i Microsoft z Cortaną. Asystent Amazonu nie jest jednak przeznaczony dla smartfonów, ale trafił do stacjonarnego urządzenia o nazwie Echo.

Echo ma formę czarnego walca, jest stale połączone z Internetem rozpoznaje język naturalny. Dzięki temu możliwe jest zadawanie urządzeniu pytań, poproszenie o włączenie muzyki czy umówienie spotkania. Cena Echo została przez producenta ustalona na 200 dolarów, użytkownicy usługi Amazon Prime mogą liczyć na 100-dolarowy rabat.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.engadget.com/2014/11/06/amazon-echo-speaker/

Udostępnij

Curiosity potwierdza: na powierzchni Marsa była woda

Nauka i Technologie curiosity Czerwona Planeta Eksploracja Kosmosu mars Misja na Marsa NASA woda

Curiosity to łazik, wysłany na Marsa przez NASA. Od 2012 roku pojazd bada Czerwoną Planetę, a niedawno przeanalizował próbkę, pobraną z pierwszego odwiertu w marsjańskich skałach. Odwiert został wykonany pod koniec września, a następnie automatyczne ramię zebrało uzyskany w ten sposób proszek i przeniosło go do laboratorium we wnętrzu łazika.

Badanie potwierdziło hipotezy, stawiane wcześniej na podstawie obserwacji powierzchni planety (Curiosity wylądował na dnie – prawdopodobnie – dawnego jeziora). Hematyty znalezione w próbce, pobranej u podnóża góry Aeolis Mons wskazują, że skała utleniała się, będąc pod wpływem marsjańskiej atmosfery i wody.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://dlapilota.pl/wiadomosci/pap/nasa-podala-najnowsze-wyniki-badania-marsjanskich-skal-przez-lazik-curiosity

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://dlapilota.pl/wiadomosci/pap/nasa-podala-najnowsze-wyniki-badania-marsjanskich-skal-przez-lazik-curiosity