Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Lotnictwo transportowe Rosji w stanie gotowości bojowej

Europa

Jednostki wojskowego lotnictwa transportowego okręgu moskiewskiego i okręgu riazańskiego postawione są w stan gotowości bojowej, poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko. Jego zdaniem może to świadczyć o planowanym dostarczaniu rosyjskich żołnierzy i sprzętu na tereny opanowane przez separatystów.
Wczoraj Łysenko mówił, że wojska rosyjskie zmieniają miejsca pobytu w okręgach donieckim i ługańskim. Rosjanie też prowadzą wywiad z powietrza nad Mariupolem, portem i miastem odległym o kilka kilometrów od linii odgraniczającej tereny opanowane przez Rosjan od ziem bronionych przez wojska ukraińskie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kijow-stan-gotowosci-bojowej-w-transportowym-lotnictwie-rosji,485699.html

Udostępnij

Rosyjski okręt hydrologiczny na wodach Portugalii

Europa okręt podwodny portugalia rosyjski okręt rosyjskie bombowce strategiczne szwecja wody terytorialne

Rosyjski okręt na wodach portugalskiej wyłącznej strefy ekonomicznej zauważony został nocą z wtorku na środę. Korweta portugalskiej marynarki wojennej zażądała opuszczenia strefy i eskortowała okręt do granicy wód terytorialnych. W ubiegłym tygodniu portugalską przestrzeń powietrzną dwukrotnie naruszały rosyjskie bombowce strategiczne. Wcześniej obcy okręt podwodny – najprawdopodobniej rosyjski – wykryty został na wodach terytorialnych Szwecji, ale marynarka wojenna nie potrafiła go zlokalizować.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/474404,rosyjski-okret-na-wodach-portugalii-mysliwce-f-16-w-powietrzu.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/474404,rosyjski-okret-na-wodach-portugalii-mysliwce-f-16-w-powietrzu.html