Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Imigranci w Wielkiej Brytanii płacą więcej niż dostają

Gospodarka

Podatki płacone przez imigrantów z krajów Unii Europejskiej rządowi Wielkiej Brytanii od roku 2001 do roku 2011 były łącznie o 20 mld funtów wyższe od sumy zasiłków, wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z University College London (UCL). Ogłaszając ten wynik media przemilczały inny wynik tych samych badań, że świadczenia wypłacane imigrantom z trzeciego świata są wyższe od płaconych przez nich podatków.
Brytyjscy politycy zgodni są, że imigrację z Unii Europejskiej należy ograniczyć. Jak pisaliśmy, konserwatywny premier David Cameron dąży do ograniczenia imigracji. Poseł Labour Party David Hanson odpowiedzialny za imigrację w gabinecie cieni mówi to samo, choć mniej jasno: Jestem za silnymi granicami, za imigracją, z której kraj ma korzyść, za przyjazdem ludzi, którzy mogą wspomóc naszą gospodarkę. Ale musimy się też przyjrzeć, jak to się odbija na społecznościach, tempu tych zmian, planowaniu usług na przyszłość.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/474492,imigranci-w-wielkiej-brytanii-kto-koszysta-na-obcokrajowcach.html

Udostępnij

Niemcy: trwa czterodniowy strajk maszynistów kolejowych

Gospodarka deutsche bahn GDL strajk strajk kolejarzy związek zawodowy maszynistów

Maszyniści pociągów towarowych strajkują od wczorajszego wieczoru, a maszyniści pasażerskich od 2 w nocy. Związek zawodowy maszynistów (GDL), który zorganizował strajk żąda podwyżki płac o 5 proc. i skrócenia tygodnia pracy o dwie godziny. GDL zrzesza wprawdzie 20 tysięcy osób spośród 200 tysięcy pracujących w państwowym Deutsche Bahn (DB), ale  chce także uznania go za reprezentanta konduktorów, personelu kolejowej gastronomii oraz dyspozytorów.
Pociągi jeżdżą według awaryjnego rozkładu jazdy, władze DB liczą na realizację 30 proc. połączeń dalekobieżnych i od 20 do 60 proc. połączeń lokalnych. Strajk ma się skończyć w poniedziałek o godzinie 4 rano.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-maszynisci-pociagow-pasazerskich-juz-strajkuja/g66v2

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-maszynisci-pociagow-pasazerskich-juz-strajkuja/g66v2