Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Warszawa: 15 tys. policjantów na ulicach 11 listopada

Polska

Każda z komend wojewódzkich policji ma wydelegować do Warszawy na Święto Niepodległości wyznaczony przez Komendę Główną kontyngent funkcjonariuszy. Oprócz policjantów z oddziałów prewencji i służb porządkowych do Warszawy mają też przyjechać funkcjonariusze pionów kryminalnych, szczególnie ci, którzy zajmują się środowiskami kibiców oraz rozpracowują organizacje społeczne uznane za niebezpieczne. Przyjadą też pododdziały policyjnych antyterrorystów.
Liczebność kontyngentów oddelegowanych do Warszawy zależy od tego, jak wielkie w poszczególnych województwach będą planowane lub przewidywane manifestacje z okazji Święta Niepodległości. Poza funkcjonariuszami komendy wojewódzkie wyślą do stolicy sprzęt do pacyfikacji ulicznych manifestacji, w tym armatki wodne i wyrzutnie granatów z gazem.
Policjantów pilnujących warszawiaków w święto Niepodległości wspierać ma kilkuset wojskowych żandarmów.
W tym roku w Święto Niepodległości w Warszawie odbędzie się prezydencki marsz Razem dla Niepodległej, zorganizowany przez środowiska narodowe Marsz Niepodległości oraz demonstracje antyfaszystów oraz Prawa i Sprawiedliwości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-potezna-mobilizacja-sil-porzadkowych-beda-zabezpieczac-obcho,nId,1548274

Udostępnij

Projekt zaostrzenia kar dla pijanych kierowców

Polska Kamień pomorskiw kodeks karny Kodeks wykroczeń pijani kierowcy podkomisja przepisy wypadek zmiany

wrócił do podkomisji sejmowej. Dwanaście poprawek do projektu zgłosił m.in. resort sprawiedliwości, dlatego sejmowa komisja ds. zmian w kodyfikacjach zdecydowała odesłać go do podkomisji. Poprawki są konieczne np. w zapisach o zatrzymywaniu prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50km/h i za przewożenie nadmiernej liczby pasażerów. Po wprowadzeniu zmian do Kodeksu karnego, będą też konieczne zmiany w Kodeksie wykroczeń.

Projekt jednoczesnych zmian w kilku ustawach powstał po wypadku w Kamieniu Pomorskim, w którym pijany kierowca zabił sześciu przechodniów, a dwóch poranił. Projekt zakłada m.in. że przy ponownym skazaniu kierowcy za jazdę po pijanemu, sąd orzekałby dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto taki kierowca musiałby wpłacić świadczenia pieniężne na fundusz pomocy pokrzywdzonym w wypadkach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/projekt-zaostrzenia-kar-dla-pijanych-kierowcow-wrocil-do-podkomisji,485486.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/projekt-zaostrzenia-kar-dla-pijanych-kierowcow-wrocil-do-podkomisji,485486.html