Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosyjski okręt hydrologiczny na wodach Portugalii

Europa

Rosyjski okręt na wodach portugalskiej wyłącznej strefy ekonomicznej zauważony został nocą z wtorku na środę. Korweta portugalskiej marynarki wojennej zażądała opuszczenia strefy i eskortowała okręt do granicy wód terytorialnych. W ubiegłym tygodniu portugalską przestrzeń powietrzną dwukrotnie naruszały rosyjskie bombowce strategiczne. Wcześniej obcy okręt podwodny – najprawdopodobniej rosyjski – wykryty został na wodach terytorialnych Szwecji, ale marynarka wojenna nie potrafiła go zlokalizować.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/474404,rosyjski-okret-na-wodach-portugalii-mysliwce-f-16-w-powietrzu.html

Udostępnij

Ukraina nie będzie finansować Donbasu

Europa donbas doniecka republika ludowa Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy ukraina ługańska republika ludowa

Koniec finansowania terytoriów, które są opanowane przez prorosyjskich separatystów zapowiedziała Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy po posiedzeniu, które skończyło się wczoraj późnym wieczorem. Rada zapowiedziała ponadto zwiększenie niezależności energetycznej państwa, wzmacnianie obronności i budowę fortyfikacji na wschodzie kraju.
Rada zarządziła też odwołanie ustaw o specjalnym statusie Donbasu poszerzających kompetencje lokalnych władz. Władze samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej oskarżyły dziś Kijów o naruszenie tą decyzją wrześniowych porozumień pokojowych z Mińska, po których zaczął się formalnie rozejm na wschodzie Ukrainy. Separatyści zadeklarowali gotowość renegocjacji porozumienia z Mińska.
Rada zadeklarowała gotowość do pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie. – Pokojowy rozwój sytuacji można zapewnić wyłącznie drogą rozwijania naszych możliwości obronnych – powiedział zastępca jej sekretarza rady Ołeksandr Łytwynenko.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19427,ukraina-nie-bedzie-finansowala-donbasu.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19427,ukraina-nie-bedzie-finansowala-donbasu.html