Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Projekt zaostrzenia kar dla pijanych kierowców

Polska

wrócił do podkomisji sejmowej. Dwanaście poprawek do projektu zgłosił m.in. resort sprawiedliwości, dlatego sejmowa komisja ds. zmian w kodyfikacjach zdecydowała odesłać go do podkomisji. Poprawki są konieczne np. w zapisach o zatrzymywaniu prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50km/h i za przewożenie nadmiernej liczby pasażerów. Po wprowadzeniu zmian do Kodeksu karnego, będą też konieczne zmiany w Kodeksie wykroczeń.

Projekt jednoczesnych zmian w kilku ustawach powstał po wypadku w Kamieniu Pomorskim, w którym pijany kierowca zabił sześciu przechodniów, a dwóch poranił. Projekt zakłada m.in. że przy ponownym skazaniu kierowcy za jazdę po pijanemu, sąd orzekałby dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto taki kierowca musiałby wpłacić świadczenia pieniężne na fundusz pomocy pokrzywdzonym w wypadkach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/projekt-zaostrzenia-kar-dla-pijanych-kierowcow-wrocil-do-podkomisji,485486.html

Udostępnij

Wnuk hitlerowskiego generała grozi procesem

Polska muzeum powstania warszawskiego okupacja powstanie warszawskie Rainer Stahel Warszawa zbrodniarz wojenny

dyrekcji Muzeum Powstania Warszawskiego za wystawę „Powstanie Warszawskie 1944″ zorganizowaną w Berlinie. Wśród eksponatów wystawy jest fotografia Niemców odpowiedzialnych za zniszczenia i masowe mordy mieszkańców stolicy generałów: Ericha von dem Bacha-Zelewskiego, Heinza Reinefartha i Rainera Stahela z podpisem „Zbrodniarze wojenni”. Wnuk generała Rainera Stahela Christoph Broszies zażądał w październiku od muzeum usunięcia napisu grożąc, że jeśli to się nie stanie, wystąpi na drogę sądową, ponieważ generał nigdy nie został skazany za zbrodnie wojenne. Rzeczywiście, niemiecki komendant garnizonu w o0kupowanej Warszawie nigdy nie stanął przed sądem, Rosjanie wywieźli go do łagru i tam zmarł w 1955 roku.
Muzeum nie usunęło podpisu. – Uważamy, że mówimy prawdę – powiedział w Polski Radiu dyrektor muzeum Jan Ołdakowski. – Jesteśmy przygotowani na proces.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16916544,Byl_zbrodniarzem_czy_nie__Muzeum_powstania_szykuje.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16916544,Byl_zbrodniarzem_czy_nie__Muzeum_powstania_szykuje.html