Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wicepremier Piechociński gra frankiem wyborczym

Finanse

Ogłaszając w mediach pomysły na temat pomocy zadłużonym we frankach szwajcarskich wicepremier usiłuje zyskać glosy przed wyborami samorządowymi, uważa prezes narodowego banku Polskiego Marek Belka. Temat, przypomina prezes NBP, pojawia się przed każdymi wyborami. Według niego realizacja tych pomysłów zachwiałaby stabilnością polskiego systemu bankowego.
Eksperci finansowi również negatywnie oceniają pomysły Piechocińskiego, który chce, żeby banki pobierały od zadłużonych we frankach tylko odsetki. Eksperci przypominają, ze frank zwyżkuje w stosunku do złotego od czerwca, jest to wynikiem osłabiania się polskiej waluty i wbrew medialnym ostrzeżeniom nawet zwycięstwo w szwajcarskim referendum zwolenników oparcia franka o złoto spowoduje najwyżej krótkotrwałą i przejściową podwyżkę jego wartości. Ich zdaniem bardziej prawdopodobne jest osłabienie franka po referendum.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/276/Artykul/1278755,Szef-NBP-Marek-Belka-o-pomocy-dla-frankowiczow-moze-przyniesc-wielkie-szkody-dla-rynku-finansowego

Udostępnij

Rada Polityki Pieniężnej: stopy procentowe bez zmian

Finanse obniżka rada polityki pieniężnej RPP stopy procentowe

Nie obniżyła stóp procentowych Rada Polityki Pieniężnej, wbrew przewidywaniom analityków, o których pisaliśmy wczoraj. Sądzili oni, że stopy zostaną obniżone, część specjalistów uważała, że obniżka wyniesie 25pb, a część, że 50pb.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze