Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja nie pojedzie na Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego

Polityka

do Chicago w 2016 roku, poinformował wczoraj Departament Stanu USA. Jak wyjaśniło rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, rząd Rosji   wątpi w sens spotkania, na którym opinie krajów nie we wszystkim zgadzających się z organizatorami, zostaną zignorowane. Rosja, oświadczyło MSZ, zamierza skupić się na zwiększeniu współpracy w ramach Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) i organizowanej przez nią konferencji, którą także zaplanowano na 2016 rok. Rosyjskie MSZ dodaje, że notę w sprawie odmowy udziału władze USA otrzymały w połowie października, a obecne informacje w tej sprawie są nieudolną próbą wywarcia nacisku na władze rosyjskie, żeby zmieniły decyzję.
Szczyty bezpieczeństwa nuklearnego odbywają się od 2010 roku z inicjatywy prezydenta Baracka Obamy. Ich celem jest zapobieganie dostaniu się broni jądrowej w ręce terrorystów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16921279,Rosja_poinformowala_USA__ze_zbojkotuje_Szczyt_Bezpieczenstwa.html#ixzz3IGU4F1bi

Udostępnij

Nową strategię Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP

Polityka Bronisław Komorowski prezydent Strategię Bezpieczeństwa Narodowego

zatwierdził dziś pre­zy­dent Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski. Przyjęta przez rząd 21 października strategia od dziś zastępuje dokument z 2007 roku. Według dokumentu bezpieczeństwo Polski będzie zależało od jej zdolności do efektywnej realizacji interesów narodowych i osiągania celów strategicznych w obecnych i prognozowanych warunkach bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo Europy z kolei będzie determinowane przez: NATO, Unię Europejską, strategiczną obecność USA oraz relacje z Rosją.
Strategia wyznacza priorytety polityki bezpieczeństwa. Zapewnienie gotowości i demonstracja determinacji do działania w sferze bezpieczeństwa i obrony oraz wzmocnienie narodowych zdolności obronnych. Wspieranie procesów służących wzmocnieniu zdolności NATO do kolektywnej obrony, rozwój Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE, umacnianie strategicznych partnerstw (w tym z USA) oraz strategicznych relacji z partnerami w regionie. Wspieranie i selektywny udział w działaniach społeczności międzynarodowej mających na celu zapobieganie powstawaniu nowych źródeł zagrożeń, a także reagowanie na zaistniałe kryzysy oraz przeciwdziałanie ich rozprzestrzenianiu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-zatwierdzil-strategie-bezpieczenstwa-narodowego-rp/hbfxd

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-zatwierdzil-strategie-bezpieczenstwa-narodowego-rp/hbfxd