Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rada Polityki Pieniężnej: stopy procentowe bez zmian

Finanse

Nie obniżyła stóp procentowych Rada Polityki Pieniężnej, wbrew przewidywaniom analityków, o których pisaliśmy wczoraj. Sądzili oni, że stopy zostaną obniżone, część specjalistów uważała, że obniżka wyniesie 25pb, a część, że 50pb.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Bank Centralny Rosji ogranicza obronę rubla

Finanse Bank Rosji dolar euro kurs rubla rosyjski bank centralny rubel

Ograniczenie interwencji na rynku walutowym do 350 mln dol. dziennie ogłosił dziś przed otwarciem giełdy w Moskwie Centralny Bank Rosji. W zeszłym tygodniu bank wydal na obronę rubla ponad 3 mld dolarów, a w całym październiku – 29,26 mld dolarów. Deputowany frakcji „Jedna Rosja” Władimira Putina Jewgienij Fiodorow zażądał od prokuratury śledztwa, bo jego zdaniem takie działania banku są przestępstwem.
Według oficjalnych danych rezerwy walutowe Banku Centralnego i pozostałych funduszy na początku roku wynosiły 500 miliardów dolarów. Obecnie ich poziom spadł o ponad 60 miliardów dolarów.
Po ogłoszeniu decyzji wartość rubla względem dolara spadła o 3 proc. Dolar kosztował 44,98 rubla, a euro 56,37 rubla. Od początku tego roku wartość rubla względem dolara spadła aż o 34,6 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/miliardy-wyrzucone-w-bloto-moskwa-przestaje-bronic-rubla,485235.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/miliardy-wyrzucone-w-bloto-moskwa-przestaje-bronic-rubla,485235.html