Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nową strategię Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP

Polityka

zatwierdził dziś pre­zy­dent Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski. Przyjęta przez rząd 21 października strategia od dziś zastępuje dokument z 2007 roku. Według dokumentu bezpieczeństwo Polski będzie zależało od jej zdolności do efektywnej realizacji interesów narodowych i osiągania celów strategicznych w obecnych i prognozowanych warunkach bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo Europy z kolei będzie determinowane przez: NATO, Unię Europejską, strategiczną obecność USA oraz relacje z Rosją.
Strategia wyznacza priorytety polityki bezpieczeństwa. Zapewnienie gotowości i demonstracja determinacji do działania w sferze bezpieczeństwa i obrony oraz wzmocnienie narodowych zdolności obronnych. Wspieranie procesów służących wzmocnieniu zdolności NATO do kolektywnej obrony, rozwój Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony UE, umacnianie strategicznych partnerstw (w tym z USA) oraz strategicznych relacji z partnerami w regionie. Wspieranie i selektywny udział w działaniach społeczności międzynarodowej mających na celu zapobieganie powstawaniu nowych źródeł zagrożeń, a także reagowanie na zaistniałe kryzysy oraz przeciwdziałanie ich rozprzestrzenianiu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-zatwierdzil-strategie-bezpieczenstwa-narodowego-rp/hbfxd

Udostępnij

Nieformalne rozmowy Obamy z Putinem odbędą się w listopadzie

Polityka APEC barack obama g20 Obama putin władimir putin

podczas szczytów Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) oraz G20. Szczyt APEC odbywać się będzie w Pekinie od 7 do 11 listopada. Szczyt G20 zaplanowany został na dni od 15 do 16 listopada w Brisbane w Australii. Pierwotnie organizatorzy rozważali niezapraszanie prezydenta Rosji do Brisbane, ale ostatecznie uznali, że jego udział stworzy jedną z niewielu szans na rozmowy z Rosją na najwyższym szczeblu.
Jak informuje Reuters powołując się na „wysoką rangą osobistość oficjalną w USA” prezydent USA Barack Obama nie planuje ani w Pekinie, ani w Brisbane oficjalnych spotkań z Władimirem Putinem, ale nie wyklucza nieformalnych rozmów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17527823/obama-nie-planuje-formalnego-spotkania-z-putinem-na-szczycie-apec-ani-g20

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17527823/obama-nie-planuje-formalnego-spotkania-z-putinem-na-szczycie-apec-ani-g20