Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja: trzecia w tym tygodniu jądrowa rakieta balistyczna

Świat

zdolna do przenoszenia głowic jądrowych została wystrzelona przez Rosję. Na Morzu Barentsa z rosyjskiego okrętu podwodnego Tuła należącego Floty Północnej wystrzelona została rakieta Siniewa.  Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony, wszystkie bloki bojowe rakiety osiągnęły w oznaczonym czasie cele wyznaczone na poligonie Kura na Kamczatce. W rakiety te – w zachodniej nomenklaturze SS-N-23 Skiff – rosyjskie morskie siły strategiczne uzbrojone są od 2007 roku. Rakieta może przenosić do 10 głowic jądrowych na odległość do 11,5 tys. kilometrów.
Przed tygodniem Rosjanie wystrzelili z okrętu podwodnego pocisk Buława, a w sobotę ze stałej wyrzutni na lądzie pocisk Topol-M. Według nieoficjalnych zapowiedzi Rosja w najbliższych dniach wystrzeli rakietę R-36M2 z poligonu Dombarowskij/Jasnyj.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/kolejny-test-sil-jadrowych-rosji-siniewa-wystrzelona-z-okretu-podwodnego,485221,s.html

Udostępnij

Republikanie przejęli władzę w senacie

Świat barack obama demokraci izba reprezentantów legislatury lokalne republikanie senat Stany Zjednoczone USA wybory

Zdobyli we wczorajszych wyborach co najmniej 52 miejsca w stuosobowej izbie. Przewagę w Senacie Republikanie stracili osiem lat temu. Teraz zdobyli mandaty w Montanie, Kolorado, Wirginii Zachodniej, Dakocie Południowej, Arkansas oraz Iowa. Dodatkowe miejsca mogą zdobyć w stanie Alaska, w którym wybory dopiero się odbędą i w stanie Luizjana, w którym wybory rozstrzygną się w drugiej turze. W wyborach do Izby Reprezentantów przewaga Republikanów zwiększyła się o osiem miejsc przed wyborami zajmowanych przez Demokratów. Amerykanie wybierali 1/3 składu 100-osobowego Senatu i całą 435-osobową Izbę Reprezentantów. Głosowali też na gubernatorów w 36 stanach oraz legislatury stanowe i lokalne.
Według oceny liderów Republikanów Amerykanie odrzucają styl rządów Baracka Obamy. Za najgorszego prezydenta Stanów Zjednoczonych od czasów II wojny Światowej uznaje go 33 procent Amerykanów w badaniach przeprowadzonych w czerwcu przez instytut badań opinii publicznej przy Uniwersytecie Quinnipiac w stanie Connecticut. Prawie 45 proc. badanych oceniło wówczas, że sytuacja Stanów Zjednoczonych byłaby lepsza, gdyby wybory w 2012 roku wygrał Republikanin Mitt Romney.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17523748/amerykanie-wybieraja-kongresmenow-demokraci-straca-senat

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17523748/amerykanie-wybieraja-kongresmenow-demokraci-straca-senat