Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bank Centralny Rosji ogranicza obronę rubla

Finanse

Ograniczenie interwencji na rynku walutowym do 350 mln dol. dziennie ogłosił dziś przed otwarciem giełdy w Moskwie Centralny Bank Rosji. W zeszłym tygodniu bank wydal na obronę rubla ponad 3 mld dolarów, a w całym październiku – 29,26 mld dolarów. Deputowany frakcji „Jedna Rosja” Władimira Putina Jewgienij Fiodorow zażądał od prokuratury śledztwa, bo jego zdaniem takie działania banku są przestępstwem.
Według oficjalnych danych rezerwy walutowe Banku Centralnego i pozostałych funduszy na początku roku wynosiły 500 miliardów dolarów. Obecnie ich poziom spadł o ponad 60 miliardów dolarów.
Po ogłoszeniu decyzji wartość rubla względem dolara spadła o 3 proc. Dolar kosztował 44,98 rubla, a euro 56,37 rubla. Od początku tego roku wartość rubla względem dolara spadła aż o 34,6 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/miliardy-wyrzucone-w-bloto-moskwa-przestaje-bronic-rubla,485235.html

Udostępnij

Ataki na największe banki świata zapowiedzieli na dziś

Finanse anonimus banki dzień guya fawkesa hakerzy maska guya fawkesa narodowy bank polski

hakerzy z grupy Anonimous. 5 listopada to dzień rocznicy ujęcia w 1605 roku Guya Fawkesa, przywódcy spisku prochowego, który miał na celu wysadzenie w powietrze Izby Lordów i zabicie króla króla Anglii i Szkocji Jakuba I. Dzień ten obchodzony jest w Wielkiej Brytanii zabawami i festynami, a maska Guya Fawkesa jest symbolem Anonymous.
Na liście banków, które planuje zaatakować Anonimous jest też Narodowy Bank Polski. Eksperci przekonują wprawdzie, że ryzyko konsekwencji ataków poważniejszych niż przejściowe zakłócenia w działaniu bankowości elektronicznej jest niewielkie, ale Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegła banki przed możliwymi atakami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/w-srode-uwazaj-na-swoje-pieniadze-anonymous-szykuja-ataki-na-banki_a18574

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/w-srode-uwazaj-na-swoje-pieniadze-anonymous-szykuja-ataki-na-banki_a18574