Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ataki na największe banki świata zapowiedzieli na dziś

Finanse

hakerzy z grupy Anonimous. 5 listopada to dzień rocznicy ujęcia w 1605 roku Guya Fawkesa, przywódcy spisku prochowego, który miał na celu wysadzenie w powietrze Izby Lordów i zabicie króla króla Anglii i Szkocji Jakuba I. Dzień ten obchodzony jest w Wielkiej Brytanii zabawami i festynami, a maska Guya Fawkesa jest symbolem Anonymous.
Na liście banków, które planuje zaatakować Anonimous jest też Narodowy Bank Polski. Eksperci przekonują wprawdzie, że ryzyko konsekwencji ataków poważniejszych niż przejściowe zakłócenia w działaniu bankowości elektronicznej jest niewielkie, ale Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegła banki przed możliwymi atakami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/w-srode-uwazaj-na-swoje-pieniadze-anonymous-szykuja-ataki-na-banki_a18574

Udostępnij

RPP obniży stopy procentowe o 25 pb, a może nawet o 50

Finanse deflacja obniżka rada polityki pieniężnej RPP stopy procentowe

przewidują analitycy największych polskich banków i instytucji finansowych. Na konieczność obniżki stóp wskazują dane makroekonomiczne: niska inflacja, gorsze dane z polskiej gospodarki w II i III kw. oraz niższy wzrost w strefie euro, który opóźnia odbudowę polskiej gospodarki. Nawet przy płytszej ze spodziewanych obniżek, o 25 pb, główna stopa procentowa spadnie do rekordowo niskiego poziomu 1,75 proc. Nie musi to oznaczać końca obniżek, polska gospodarka, twierdzą analitycy, wciąż ma problemy z deflacją, więc kolejne obniżki okażą się konieczne już na początku przyszłego roku. Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej rozpoczęło się dziś, ale zgodnie z tradycją decyzje zapadną jutro i zostaną ogłoszone po zakończeniu posiedzenia. Komentarze analityków omawia i zamieszcza „Bankier.pl”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ekonomisci-stopy-procentowe-spadna-przynajmniej-o-25-pb-3229803.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ekonomisci-stopy-procentowe-spadna-przynajmniej-o-25-pb-3229803.html