Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zakaz uprawy marihuany zgodny z konstytucją

Polska

Przepisy dotyczące karania za uprawę konopi na własny użytek i ich posiadanie są zgodne z konstytucją – takie orzeczenie wydał Trybunał Konstytucyjny. Skargę konstytucyjną w tej sprawie złożył mężczyzna u którego w 2011 roku policja znalazła uprawę marihuany. Sąd skazał go na więzienie w zawieszeniu. Skazany uznał kary przewidziane za ten czyn za „nadmiernie dolegliwe” i wniósł o uznanie ich za sprzeczne z konstytucyjnymi zasadami prawa do prywatności, wolności sumienia i wyznania, prawa do ochrony zdrowia oraz zakazu nieludzkiego traktowania. Sędzia TK Piotr Tuleja, uzasadniając orzeczenie powiedział, że negatywne skutki używania marihuany są bezsporne, a ochrona prawa do prywatności i decydowania o samym sobie nie ma charakteru absolutnego. Sędzia dodał również do swojego orzeczenia, że należy zmienić prawo w kwestii posiadania marihuany do celów medycznych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16914203,Kara_za_uprawe_konopi_na_wlasny_uzytek_konstytucyjna_.html

Udostępnij

Podżeganie do zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary

Polska Aleksander G. jaroslaw ziętara kantory wymiany walut mafia senator śmierć

zarzuca prokuratura byłemu senatorowi, pierwszemu na pierwszej liście najbogatszych ludzi w Polsce, funkcjonariuszowi, a potem tajnemu współpracownikowi Służby Bezpieczeństwa, byłemu biznesmenowi z Poznania Aleksandrowi G.
Jarosław Ziętara miał 24 lata, był reporterem „Gazety Poznańskiej”, zaginął we wrześniu 1992 roku, przygotowywał właśnie materiał o powiązaniach poznańskich biznesmenów z mafią. Pierwsze śledztwo prowadzone przez poznańską prokuraturę nie przyniosło rezultatów. Trzy lata temu zostało wznowione i przeniesione do Krakowa.
Aleksander G. rozpoczął działalność w 1989 roku od otwarcia sieci kantorów wymiany walut wzdłuż zachodniej granicy Polski. Jego kantory zaczęły działać rano, tuż przed ogłoszeniem przez komunistyczny rząd przepisów zezwalających na to.
W latach 2002, 2005 i 2007 został trzykrotnie skazany za przestępstwa gospodarcze, w tym popełniane w powiązaniu z mafią, wcześniej był senatorem i chronił go immunitet. Z łącznego wyroku 8 lat więzienia odsiedział pięć.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16909724,Byly_senator_Aleksander_G__zatrzymany_w_sprawie_zabojstwa.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16909724,Byly_senator_Aleksander_G__zatrzymany_w_sprawie_zabojstwa.html