Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Substancje farmakologiczne zakazane lub nie dopuszczone

Gospodarka

do sprzedaży w Polsce znaleźli w suplementach diety kontrolerzy Narodowego Instytutu Leków podczas wyrywkowych kontroli. Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) nakazał w tej sytuacji dokładne zbadanie 140 próbek dostępnych na rynku suplementów diet. Rzecznik GIS powiedział, że w przypadku nieprawidłowości nakładane będą kary na producentów albo sprawy zostaną skierowane do prokuratury.
W czasie dotychczasowych kontroli inspektorzy znaleźli w suplementach np. sildenafil, tadalafil, sibutraminę albo ich odpowiedniki, np. dimetylosildenafil, substancje które nie zostały dopuszczone do leków lub nawet zakazane.
– Niektóre z dostępnych w kraju suplementów diety to nic innego jak sfałszowane leki – tłumaczy dyrektor Narodowego Instytutu Leków prof. Zbigniew Fijałek. Jego zdaniem najniebezpieczniejsze są suplementy reklamowane jako środki na odchudzanie lub potencję.
Według przepisów suplementy diety nie mogą zawierać leków, a jedynie uzupełniać niedobory w organizmie niektórych substancji. W pierwszym półroczu tego roku Polacy wydali na suplementy diety 1,4 mld zł, o 236 mln zł więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/833344,wysyp-falszywych-suplementow-to-najczesciej-podrabiane-produkty.html

Udostępnij

Rośnie polski eksport do Niemiec i Szwecji

Gospodarka eksport Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych Niemcy rosja szwecja ukraina wzrost

Wzrost polskiego eksportu na północ i zachód w dużej mierze rekompensuje spadek w handlu z Ukrainą i Rosją. Najdynamiczniej rośnie eksport do Szwecji; w pierwszych trzech kwartałach tego roku był wyższy o 8,8 proc. w porównaniu z ze stanem od stycznia do września roku ubiegłego, łącznie wyniósł 340 mln euro (1,4 mld zł). Od wejścia Polski do Unii Europejskiej sprzedaż do Szwecji wzrosła o 119 procent, a od 2009 roku – początku światowego kryzysu – poszła w górę o 74 procent.
Cały eksport z Polski wzrósł do września o 5 proc. i wyniósł 14,184 mld euro, wynika z szacunków Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Korporacja oczekuje, że w całym 2014 r. eksport okaże się większy od ubiegłorocznego o 6 proc. i wyniesie 157,7 mld euro. Prognozy na przyszły rok przewidują jeszcze szybszy wzrost.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17518231/szwedzi-zwiekszyli-zakupy-w-polsce-lek-na-ukrainski-dolek

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17518231/szwedzi-zwiekszyli-zakupy-w-polsce-lek-na-ukrainski-dolek