Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Republikanie przejęli władzę w senacie

Świat

Zdobyli we wczorajszych wyborach co najmniej 52 miejsca w stuosobowej izbie. Przewagę w Senacie Republikanie stracili osiem lat temu. Teraz zdobyli mandaty w Montanie, Kolorado, Wirginii Zachodniej, Dakocie Południowej, Arkansas oraz Iowa. Dodatkowe miejsca mogą zdobyć w stanie Alaska, w którym wybory dopiero się odbędą i w stanie Luizjana, w którym wybory rozstrzygną się w drugiej turze. W wyborach do Izby Reprezentantów przewaga Republikanów zwiększyła się o osiem miejsc przed wyborami zajmowanych przez Demokratów. Amerykanie wybierali 1/3 składu 100-osobowego Senatu i całą 435-osobową Izbę Reprezentantów. Głosowali też na gubernatorów w 36 stanach oraz legislatury stanowe i lokalne.
Według oceny liderów Republikanów Amerykanie odrzucają styl rządów Baracka Obamy. Za najgorszego prezydenta Stanów Zjednoczonych od czasów II wojny Światowej uznaje go 33 procent Amerykanów w badaniach przeprowadzonych w czerwcu przez instytut badań opinii publicznej przy Uniwersytecie Quinnipiac w stanie Connecticut. Prawie 45 proc. badanych oceniło wówczas, że sytuacja Stanów Zjednoczonych byłaby lepsza, gdyby wybory w 2012 roku wygrał Republikanin Mitt Romney.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17523748/amerykanie-wybieraja-kongresmenow-demokraci-straca-senat

Udostępnij

Nowe Centrum Handlu Światowego w Nowym Jorku

Świat 11 września 2001 islamscy terroryści nowy Jork World Trade Center World Trade Center One

w wieżowcu wzniesionym na miejscu zniszczonego przez islamskich terrorystów World Trade Center rozpoczęło wczoraj działalność. Nowy wieżowiec o wysokości 541 metrów otrzymał nazwę Centrum Handlu Jednego Świata (World Trade Center One). W przyszłości będzie częścią kompleksu budynków, który ma zostać ukończony w 2020 roku.
Budynek zastał zaprojektowany tak, żeby wytrzymał atak terrorystyczny podobny do tego z 11 września 2001 roku, kiedy zginęło ponad 2800 osób. Konstrukcja wzniesiona jest ze zbrojonego betonu, klatki schodowe są znacznie szersze, żeby ułatwić ewakuację. – Jeżeli mój syn powiedziałby mi, że dostał pracę w wieży nr 1, to nie miałbym żadnych obaw – zapewnił projektant wieżowca architekt T.J. Gottesdiener.
Budowa wieżowca Centrum Handlu Jednego Świata trwała 8 lat. Jego 104 piętra są już w 60 proc. wynajęte.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19416,nowe-centrum-handlu-swiatowego-otwarte.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19416,nowe-centrum-handlu-swiatowego-otwarte.html