Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska wtyczka nagrodzona na targach wynalazków

Nauka i Technologie

Srebrny medal na targach wynalazków iENA w Norymberdze zdobyła polska wtyczka. Jej konstruktorzy postanowili rozwiązać problem opornego wyciągania wtyczki z gniazdka i zastosowali prosty mechanizm, który po naciśnięciu przycisku wypycha wtyczkę. Dzięki temu użytkownik może w łatwy sposób wyciągnąć ją jedną ręką nie ryzykując wyrwania przewodu lub gniazdka ze ściany.

Pomysł Polaków został dostrzeżony przez jury, nagradzające najlepsze wynalazki pokazane w czasie targów. Zdobycie srebrnego medalu skomentowali twórcy wtyczki, Paweł Matyjaszczyk i Krzysztof Duma: „Przychodzili Niemcy, Algierczycy, Chińczycy, zresztą wszyscy i dziwili się, że można to zrobić w tak prosty sposób. Jest zainteresowanie, żeby to produkować na świecie. Mamy ogólnoświatowy patent, więc wynalazek jest nasz.”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-genialna-wtyczka-polakow-nagrodzona-w-niemczech,nId,1547402#commentsZoneList

Udostępnij

Samolot F-35C po raz pierwszy wylądował na lotniskowcu

Nauka i Technologie CVN 68 F-35 F-35 Lightning II F-35B F-35C Lightning II Lockheed Martin Lotnictwo morskie Lotniskowce Samoloty piątej generacji Samoloty pokładowe us navy USS Nimitz

F-35C to amerykański samolot nowej generacji, który ma zastąpić kilka typów używanych obecnie samolotów pokładowych. Pierwsze, udane lądowanie tej maszyny na USS Nimitz (CVN 68) rozpoczęło przewidzianą na dwa tygodnie serię prób, sprawdzających gotowość nowego samolotu do działania z pokładu lotniskowca.

F-35C jest wyspecjalizowaną, morską wersja samolotu F-35 Lightning II, charakteryzującą się m.in. powiększonym zasięgiem, większymi o 45 proc. skrzydłami i statecznikami, ułatwiającymi manewrowanie przy niskich prędkościach lotu.

Maszyny tego typu nie są na razie przewidziane do sprzedaży za granicę. Państwa, zainteresowane wykorzystaniem F-35 na morzu są bowiem zainteresowane wersją F-35B, zaprojektowaną z myślą o wsparciu piechoty morskiej. Samoloty tej wersji oferują możliwość pionowego lub skróconego startu i lądowania.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_niewidzialny-mysliwiec-po-raz-pierwszy-wyladowal-na-lotniskowcu-wideo

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_niewidzialny-mysliwiec-po-raz-pierwszy-wyladowal-na-lotniskowcu-wideo