Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Podżeganie do zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary

Polska

zarzuca prokuratura byłemu senatorowi, pierwszemu na pierwszej liście najbogatszych ludzi w Polsce, funkcjonariuszowi, a potem tajnemu współpracownikowi Służby Bezpieczeństwa, byłemu biznesmenowi z Poznania Aleksandrowi G.
Jarosław Ziętara miał 24 lata, był reporterem „Gazety Poznańskiej”, zaginął we wrześniu 1992 roku, przygotowywał właśnie materiał o powiązaniach poznańskich biznesmenów z mafią. Pierwsze śledztwo prowadzone przez poznańską prokuraturę nie przyniosło rezultatów. Trzy lata temu zostało wznowione i przeniesione do Krakowa.
Aleksander G. rozpoczął działalność w 1989 roku od otwarcia sieci kantorów wymiany walut wzdłuż zachodniej granicy Polski. Jego kantory zaczęły działać rano, tuż przed ogłoszeniem przez komunistyczny rząd przepisów zezwalających na to.
W latach 2002, 2005 i 2007 został trzykrotnie skazany za przestępstwa gospodarcze, w tym popełniane w powiązaniu z mafią, wcześniej był senatorem i chronił go immunitet. Z łącznego wyroku 8 lat więzienia odsiedział pięć.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,16909724,Byly_senator_Aleksander_G__zatrzymany_w_sprawie_zabojstwa.html

Udostępnij

Gorzej niż w Urugwaju, lepiej niż w Estonii

Polska Legatum Institute ranking dobrostanu

Polska zajęła 31 miejsce w najnowszym rankingu jakości życia opracowywanym co roku przez Legatum Institute. Przed rokiem nasz kraj zajmował w tym rankingu 34 miejsce, najlepszy wynik – 28 miejsce – uzyskaliśmy w roku 2009 i 2011.
W tegorocznym rankingu Polskę wyprzedzają Czechy, które zajęły 29 miejsce i 30 na liście Urugwaj. Za Polską znalazła się Estonia i Chile. Pierwsze miejsce w tym i wszystkich poprzednich rankingach zajmuje Norwegia.

Międzynarodowy think tank Legatum Institute opracowuje i ogłasza rankingi dobrostanu od roku 2009. Bierze pod uwagę nie tylko dobrobyt gospodarczy, ale też stosunki społeczne, wolność jednostki i bezpieczeństwo.
W ostatnim rankingu gospodarczego dobrobytu – mierzonego produktem krajowym brutto na mieszkańca z uwzględnieniem sily nabywczej – opracowanym przez Bank Światowy w roku 2012 Polska zajmowała 48. miejsce w świecie. Bogatsze od nas były kraje Europy Zachodniej, USA oraz arabskie państwa naftowe, ale także Estonia, Litwa, Portoryko, Słowacja, Malta i Gwinea Równikowa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16908887,Awans_Polski_w_swiatowym_rankingu_dobrostanu.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16908887,Awans_Polski_w_swiatowym_rankingu_dobrostanu.html