Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Szefowa unijnej dyplomacji wątpi w skuteczności sankcji

Polityka

wobec Rosji – Faktem jest, że sankcje wpływają na rosyjską gospodarkę i że rosyjskie kierownictwo oraz jego otoczenie odczuwają ich skutki” – powiedziała Federica Mogherini w rozmowie, która ukazała się w dzisiejszym wydaniu „Sueddeutsche Zeitung” – nie znamy jednak odpowiedzi na pytanie, czy Moskwa zmieni z tego powodu swoją politykę.
Włoska polityk zadeklarowała, że w kontaktach z Rosją gotowa jest „chwytać się wszystkich możliwych sposobów dyplomatycznych”. Przewidziała też, że wybory w Donbasie przekreślą porozumienia z Mińska o zawieszeniu broni i strefie buforowej. Wywiad przeprowadzony został zanim władze Ukrainy zapowiedziały zbrojną walkę z rosyjskimi separatystami.
Zapewniając, że wybory te nie zostaną uznane, bo są nielegalne, zwróciła uwagę, że wbrew powszechnemu przekonaniu Moskwa nie uznała wyborów przeprowadzonych przez separatystów, a jedynie oświadczyła, że zamierza respektować ich wynik. Stwarza to, zdaniem szefowej unijnej dyplomacji, pole manewru do rozmów.
Wybór włoskiej socjalistki na stanowisko Wysokiego Przedstawiciela UE ds. Dyplomacji było mocno krytykowane. Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite publicznie nazwała Federikę Mogerhini politykiem „prokremlowskim”. Polski europoseł Jacek Saryusz-Wolski przypomniał, że nowa Wysoka Przedstawiciel swego czasu krytykowała rząd w Kijowie za walkę z prorosyjskimi separatystami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17518213/szefowa-unijnej-dyplomacji-watpi-w-skutecznosc-sankcji-wobec-rosji

Udostępnij

Spot „Dość olewania” nie będzie emitowany, jest obsceniczny

Polityka INSPRO Instytut Spraw Obywatelskich polskie radio spot Telewizja Polska

Spot „Dość olewania – Obywatele decydują” opracował Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO). Spot przekonuje, że obywatele powinni kontrolować obietnice polityków. Jako organizacja pożytku publicznego ma on zapewniony darmowy czas antenowy na swoje kampanie społeczne w mediach publicznych. Polskie Radio i Telewizja Polska odmówiły emisji spotu. Radio w oficjalnym piśmie uzasadniło odmowę tym, że spot jest obsceniczny. Telewizja oficjalnie nie skomentowała spotu, ale go nie emituje.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16909013,Dzialacze_nawoluja_w_kampanii__Dosc_olewania__Polskie.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16909013,Dzialacze_nawoluja_w_kampanii__Dosc_olewania__Polskie.html