Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Gorzej niż w Urugwaju, lepiej niż w Estonii

Polska

Polska zajęła 31 miejsce w najnowszym rankingu jakości życia opracowywanym co roku przez Legatum Institute. Przed rokiem nasz kraj zajmował w tym rankingu 34 miejsce, najlepszy wynik – 28 miejsce – uzyskaliśmy w roku 2009 i 2011.
W tegorocznym rankingu Polskę wyprzedzają Czechy, które zajęły 29 miejsce i 30 na liście Urugwaj. Za Polską znalazła się Estonia i Chile. Pierwsze miejsce w tym i wszystkich poprzednich rankingach zajmuje Norwegia.

Międzynarodowy think tank Legatum Institute opracowuje i ogłasza rankingi dobrostanu od roku 2009. Bierze pod uwagę nie tylko dobrobyt gospodarczy, ale też stosunki społeczne, wolność jednostki i bezpieczeństwo.
W ostatnim rankingu gospodarczego dobrobytu – mierzonego produktem krajowym brutto na mieszkańca z uwzględnieniem sily nabywczej – opracowanym przez Bank Światowy w roku 2012 Polska zajmowała 48. miejsce w świecie. Bogatsze od nas były kraje Europy Zachodniej, USA oraz arabskie państwa naftowe, ale także Estonia, Litwa, Portoryko, Słowacja, Malta i Gwinea Równikowa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16908887,Awans_Polski_w_swiatowym_rankingu_dobrostanu.html

Udostępnij

W każdym województwie będą Narodowe Siły Rezerwowe

Polska Biuro Bezpieczeństwa Narodowego Ministerstwo Obrony Narodowej narodowe sily rezerwowe Stanisław Koziej Terytorialne Oddziały Armii Krajowej tomasz siemoniak

Rozmowy z przedstawicielami organizacji proobronnych na temat zmian w Narodowych Siłach Rezerwowych odbędą się jutro w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), poinformował szef BBN Stanisław Koziej.
Pododdziały Narodowych Sił Rezerwowych miałyby powstać w każdym województwie jako Terytorialne Oddziały Armii Krajowej. Cała formacja miałaby składać się z ochotników i liczyć 10 tys. osób. W czasie pokoju oddziały pomagałyby w doraźnych działaniach organizowanych przez wojewodów, na przykład podczas klęsk żywiołowych, równocześnie szkoliłyby się do prowadzenia działań partyzanckich na wypadek agresji i zajęcia Polski przez obce wojska.
– Pracujemy nad tym pomysłem, nie chcę dzisiaj mówić o szczegółach. Do końca listopada przedstawimy projekty, które wyjdą naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu ludzi, organizacji proobronnych tak, żeby ci, którzy są ochotnikami mieli takie możliwości – powiedział dziennikowi „Rzeczpospolita” wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/474139,szef-bbn-gen-koziej-mowi-o-reformie-narodowych-sil-rezerwowych.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/474139,szef-bbn-gen-koziej-mowi-o-reformie-narodowych-sil-rezerwowych.html