Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Spot „Dość olewania” nie będzie emitowany, jest obsceniczny

Polityka

Spot „Dość olewania – Obywatele decydują” opracował Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO). Spot przekonuje, że obywatele powinni kontrolować obietnice polityków. Jako organizacja pożytku publicznego ma on zapewniony darmowy czas antenowy na swoje kampanie społeczne w mediach publicznych. Polskie Radio i Telewizja Polska odmówiły emisji spotu. Radio w oficjalnym piśmie uzasadniło odmowę tym, że spot jest obsceniczny. Telewizja oficjalnie nie skomentowała spotu, ale go nie emituje.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16909013,Dzialacze_nawoluja_w_kampanii__Dosc_olewania__Polskie.html

Udostępnij

Rumunia: premier prowadzi w wyborach prezydenckich

Polityka Klaus Iohannis pierwsza tura rumunia victor ponta wybory wybory prezydenckie

W pierwszej turze wyborów prezydenckich, które odbyły się w Rumunii w niedzielę, pierwsze miejsce zajął aktualny premier Rumunii Victor Ponta kandydujący z Partii Socjaldemokratycznej, a drugie centroprawicowy kandydat Klaus Iohannis. Według sondaży – oficjalne wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone – Ponta uzyskał od 40 do 41,5 proc. głosów, a Iohannis od 31 do 31,2 proc.
Victor Ponta stoi na czele rządu utworzonego przez Partię Socjaldemokratyczną, Partię Konserwatywną i Narodowy Związek na rzecz Postępu Rumunii, od maja 2012 roku. Centroprawicowy kandydat Klaus Iohannis ma poparcie Sojuszu Chrześcijańsko-Liberalnego, w skład którego wchodzą Partia Demokratyczno-Liberalna i Partia Narodowo-Liberalna. Ma zwolenników wśród wykształconych mieszkańców większych miast, ale fakt, że jest protestantem narodowości niemieckiej sprawia, że odrzuca go wielu Rumunów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19406,rumunia-premier-prowadzi-bedzie-dogrywka.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19406,rumunia-premier-prowadzi-bedzie-dogrywka.html