Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Katastrofa łodzi z imigrantami u wybrzeży Turcji

Świat

24 osoby zginęły, a kilkanaście uważa się za zaginione. Łódź z imigrantami zatonęła w pobliżu Stambułu, w miejscu gdzie Cieśnina Bosfor styka się z Morzem Czarnym. Większość ofiar śmiertelnych to dzieci. W łodzi było około 40 osób i tylko 7 z nich zostało uratowanych. Prawdopodobnie wszyscy pochodzili z Afganistanu i płynęli w kierunku Rumunii. O katastrofie powiadomili pływający w tamtym rejonie rybacy. Akcję ratowniczą utrudniał silny wiatr. Nie są znane przyczyny wypadku, ale ratownicy przypuszczają, że mogły zawinić przepełnienie łodzie, zły stan techniczny jednostki i trudne warunki pogodowe.

Z powodu pogarszającej się sytuacji społeczno-politycznej w krajach arabskich w ostatnich latach wzrosła liczba nielegalnych migracji. Ludzie są gotowi płacić duże sumy pieniężne za ucieczkę z kraju w bardzo złych warunkach. Rok temu w podobnej katastrofie przy włoskiej wyspie Lampedusa zginęło 300 osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1275958,Tragedia-w-ciesninie-Bosfor-Zatonela-lodz-z-migrantami

Udostępnij

Meksyk: oddasz karabin rządowi, dostaniesz komputer

Świat broń komputer meksyk wymiana broni

Każdy, kto dostarczy broń może wybierać komputer stacjonarny, laptop, tablet, aparat fotograficzny albo nawet gotówkę, ale mniejszą niż cena prezentów. W Meksyku do 9 listopada trwać będzie akcja wymiany broni.
W czasie ubiegłorocznej akcji prowadzonej pod hasłem „Dobrowolne rozbrojenie dla twojej rodziny” w zamian za broń władze dawały gry komputerowe albo przybory szkolne i pomoce dydaktyczne. Ludzie przynosili nie tylko pistolety i karabiny, ale nawet granatniki przeciwpancerne. Zgromadzona broń została zniszczona.
Podobnie jak w ubiegłym roku władze Meksyku zapewniają, że nikt, kto odda broń nie będzie w żaden sposób karany albo represjonowany. W Meksyku posiadanie broni regulują bardzo restrykcyjne przepisy, a w całym kraju jest tylko jeden sklep z bronią prowadzony przez armię.
Mimo to w meksykańskich domach znajdują się setki tysięcy sztuk broni przemycanej z USA. Przestępstwa z użyciem broni zdarzają się codziennie, a wielu miejscowościach czy osiedlach działają zbrojne grupy samoobrony przed bandyckimi napadami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17503553/nietypowa-akcja-w-meksyku-oddaj-bron-to-dostaniesz-laptopa

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17503553/nietypowa-akcja-w-meksyku-oddaj-bron-to-dostaniesz-laptopa