Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W każdym województwie będą Narodowe Siły Rezerwowe

Polska

Rozmowy z przedstawicielami organizacji proobronnych na temat zmian w Narodowych Siłach Rezerwowych odbędą się jutro w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego (BBN), poinformował szef BBN Stanisław Koziej.
Pododdziały Narodowych Sił Rezerwowych miałyby powstać w każdym województwie jako Terytorialne Oddziały Armii Krajowej. Cała formacja miałaby składać się z ochotników i liczyć 10 tys. osób. W czasie pokoju oddziały pomagałyby w doraźnych działaniach organizowanych przez wojewodów, na przykład podczas klęsk żywiołowych, równocześnie szkoliłyby się do prowadzenia działań partyzanckich na wypadek agresji i zajęcia Polski przez obce wojska.
– Pracujemy nad tym pomysłem, nie chcę dzisiaj mówić o szczegółach. Do końca listopada przedstawimy projekty, które wyjdą naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu ludzi, organizacji proobronnych tak, żeby ci, którzy są ochotnikami mieli takie możliwości – powiedział dziennikowi „Rzeczpospolita” wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/474139,szef-bbn-gen-koziej-mowi-o-reformie-narodowych-sil-rezerwowych.html

Udostępnij

Na Starych Powązkach zebrano ponad 240 tys. zł

Polska Bronisław Komorowski dziennikarze Jerzy Waldorff jubileusz 40-lecia Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami kwesta Stare Powązki Warszawa Zabytki znani aktorzy

W tym roku odbyła się jubileuszowa, 40. kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków. Pieniądze zbierali aktorzy, dziennikarze i inni znani ludzie z życia publicznego. Zaangażowali się m.in. Maja Komorowska, Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz i Krzysztof Kowalewski. Z młodszego pokolenia aktorów można było spotkać Piotra Adamczyka, Mateusza Damięckiego, czy Magdalenę Schejbal. W kweście wzięła udział również prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz. Tegoroczny jubileusz 40-lecia Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami objął prezydent Bronisław Komorowski. W tym roku zebrano ponad 245 tys. zł. To wynik o 8 tysięcy gorszy niż rok temu, ale wtedy zbiórka trwała przez trzy dni.

Inicjatorem kwesty był nieżyjący już pisarz i krytyk muzyczny Jerzy Waldorff.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1275663,Kwesta-na-Starych-Powazkach-Udalo-sie-zebrac-prawie-cwierc-miliona

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1275663,Kwesta-na-Starych-Powazkach-Udalo-sie-zebrac-prawie-cwierc-miliona