Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rumunia: premier prowadzi w wyborach prezydenckich

Polityka

W pierwszej turze wyborów prezydenckich, które odbyły się w Rumunii w niedzielę, pierwsze miejsce zajął aktualny premier Rumunii Victor Ponta kandydujący z Partii Socjaldemokratycznej, a drugie centroprawicowy kandydat Klaus Iohannis. Według sondaży – oficjalne wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone – Ponta uzyskał od 40 do 41,5 proc. głosów, a Iohannis od 31 do 31,2 proc.
Victor Ponta stoi na czele rządu utworzonego przez Partię Socjaldemokratyczną, Partię Konserwatywną i Narodowy Związek na rzecz Postępu Rumunii, od maja 2012 roku. Centroprawicowy kandydat Klaus Iohannis ma poparcie Sojuszu Chrześcijańsko-Liberalnego, w skład którego wchodzą Partia Demokratyczno-Liberalna i Partia Narodowo-Liberalna. Ma zwolenników wśród wykształconych mieszkańców większych miast, ale fakt, że jest protestantem narodowości niemieckiej sprawia, że odrzuca go wielu Rumunów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,19406,rumunia-premier-prowadzi-bedzie-dogrywka.html

Udostępnij

Cameron planuje deportacje bezrobotnych imigrantów

Polityka angela merkel David Cameron imigracja imigranci konserwatysta Sunday Times UE Unia Europejska

po trzech miesiącach przebywania w Wielkie Brytanii bez pracy. Jak pisze „Sunday Times” premier Wielkiej Brytanii dąży do zmiany unijnych przepisów tak, żeby prawo do swobodnego osiedlania się w krajach UE mieli tylko ci jej obywatele, którzy mają zapewnioną tam pracę. Zdaniem brytyjskiego dziennika jest to odpowiedź na ujawnione wczoraj ostrzeżenia premier Angeli Merkel, o których pisaliśmy wczoraj.
Niewymieniony z nazwiska przedstawiciel rządu brytyjskiego przekonywał redakcję „Sunday Times’a”, że takie podejście jest zgodne z unijnymi traktatami i że jest to powrót do pierwotnego sensu prawa do swobodnego przemieszczania się siły roboczej.
David Cameron dąży do renegocjacji statusu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej pod naciskiem Antyeuropejskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), która odbiera konserwatystom glosy wyborców niezadowolonych z przynależności kraju do UE. Sprawa imigrantów maja być jednym z głównych tematów negocjacji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16902924,_Sunday_Times___Cameron_obstaje_przy_ograniczeniu.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16902924,_Sunday_Times___Cameron_obstaje_przy_ograniczeniu.html