Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dochody polskich rolników są niższe od zachodnich

Gospodarka

Średni dochód polskiego rolnika wynosi 10 tys. euro rocznie, informuje raport Komisji Europejskiej. Najlepiej zarabiający rolnicy z Północnej i zachodniej Polski osiągają dochody około 20 tys. euro rocznie.
Rolnicy z Europy Zachodniej zarabiają średnio trzy razy więcej. Rodziny zajmujące się rolnictwem najwyższe dochody mają w Danii – 49 tysięcy euro, Wielkiej Brytanii – 43 tysięcy euro i Luksemburgu – 35 tysięcy euro. Najniższe dochody w Europie Zachodniej, równe średniemu dochodowi polskiego rolnika, przynoszą gospodarstwa rolne w regionach Norte e Centro w Portugalii oraz Abruzzo we Włoszech.
Rolnicy w starych krajach Unii Europejskiej dostają średnio pond 9 tysięcy euro rocznie dopłat bezpośrednich. W Polsce dopłaty te średnio nieznacznie przekraczają tysiąc euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginon/wiadomosci/news-polski-rolnik-najbiedniejszy-w-ue,nId,1546055#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Rządowy program GoArctic ma skłonić inwestorów

Gospodarka goafrica goarctic

do zainteresowania się Arktyką. – Kiedy ruszał program GoAfrica wielu nie wierzyło, że się uda, a teraz mnóstwo naszych firm sprzedaje na tym kontynencie – powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik „Pulsowi Biznesu”.
Rząd planuje zorganizowanie w przyszłym roku misji gospodarczej do Reykjaviku, a następnie na Grenlandii, w Kanadzie, na Alasce i w Norwegii.

Arktyka to obszar wokół bieguna północnego o niejasno określonych granicach. Obejmuje część Rosji, Kanady, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Alaskę należącą do Stanów Zjednoczonych, Grenlandię należącą do Danii, Islandię oraz Ocean Arktyczny.
Status prawny Arktyki nie został jak dotąd uregulowany żadną umową międzynarodową. Według teorii morza pełnego – na terenie Oceanu Arktycznego panuje wolność żeglugi taka jak na morzu pełnym. Według teorii sektorów, państwo, którego terytorium przylega do obszarów arktycznych ma prawo do wszystkich obszarów, zarówno odkrytych, jak i tych, które zostaną odkryte w przyszłości w swoim sektorze. Sektor jest trójkątnym obszarem z wierzchołkiem na biegunie północnym i granicami bocznymi poprowadzonymi do bieguna północnego od krańcowego punktu wschodniego i zachodniego terytorium lądowego danego państwa. Północna linia brzegowa stanowi podstawę trójkąta wyznaczającego sektor. Realnie obowiązuje teoria sektorów pilnowana przez siły zbrojne państw arktycznych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Arktyce-ociepla-sie-klimat-dla-biznesu-3229188.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Arktyce-ociepla-sie-klimat-dla-biznesu-3229188.html