Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Francja: miniaturowe drony nad elektrowniami atomowymi

Europa

Bezzałogowe miniaturowe samoloty i helikoptery przelatywały w ciągu ostatnich dni nad 15 z 19 francuskich elektrowni atomowych. Francuski koncern energetyczny EDF złożył w prokuraturze doniesienie o popełnianiu przez nieznanych sprawców przestępstw zagrażających bezpieczeństwu elektrowni.
Nikt nie przyznaje się do wysyłania dronów, „Greenpeace”, który wcześniej organizował przeloty paralotniami nad elektrowniami atomowymi zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego. Podobnie inne organizacje ekologiczne.
Eksperci wysuwają hipotezy, że bezzałogowe samoloty mogą wysyłać terroryści przygotowujący zamachy na elektrownie atomowe, szpiedzy, którzy próbują więcej się dowiedzieć o tych siłowniach czy też np. ekolodzy, którzy chcą wywołać zamieszanie.
Jak się okazuje wojsko nie jest w stanie zestrzelić miniaturowych dronów – a tylko ono ma takie uprawnienia – bo są tak małe, że nie wykrywają ich wojskowe radary.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-tajemnicze-drony-nad-elektrowniami-atomowymi,nId,1546053

Udostępnij

Samozwańczy premier wygrywa w Doniecku

Europa doniecka republika ludowa kupowanie głosów Ołeksandr Zacharczenko premier rosja społeczność międzynarodowa ukraina wybory ługańska republika ludowa

Według wstępnych wyników głosowania wybory w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej wygrał obecny jej samozwańczy premier Ołeksandr Zacharczenko razem ze swoją partią Republiką Doniecka.

Prezydent Ukrainy nazywa te wybory farsą, a dziennikarze przebywający w Donbasie twierdzą, że odbywały się one pod bronią, a głosy kupowano. Za oddany głos wyborcy mogli po okazyjnych cenach kupić warzywa. Rosyjskie media na bieżąco relacjonowały przebieg głosowania. W telewizji przedstawiały długie kolejki do lokali wyborczych, sprawiając w ten sposób wrażenie, że społeczeństwo masowo poszło wybierać swoich liderów.

Wyborów w  Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej zorganizowanych przez separatystów  nie uznaje ani Ukraina ani społeczność międzynarodowa. Tylko Rosyjska Duma Państwowa zapowiedziała, że będzie współpracować z nowymi władzami.

Tydzień temu odbywały się wybory parlamentarne na Ukrainie, które uznała społeczność międzynarodowa w tym również Rosja.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17502339/wybory-pod-bronia-glos-za-kapuste-samozwanczy-premier-zwycieza-w-doniecku

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17502339/wybory-pod-bronia-glos-za-kapuste-samozwanczy-premier-zwycieza-w-doniecku