Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Meksyk: oddasz karabin rządowi, dostaniesz komputer

Świat

Każdy, kto dostarczy broń może wybierać komputer stacjonarny, laptop, tablet, aparat fotograficzny albo nawet gotówkę, ale mniejszą niż cena prezentów. W Meksyku do 9 listopada trwać będzie akcja wymiany broni.
W czasie ubiegłorocznej akcji prowadzonej pod hasłem „Dobrowolne rozbrojenie dla twojej rodziny” w zamian za broń władze dawały gry komputerowe albo przybory szkolne i pomoce dydaktyczne. Ludzie przynosili nie tylko pistolety i karabiny, ale nawet granatniki przeciwpancerne. Zgromadzona broń została zniszczona.
Podobnie jak w ubiegłym roku władze Meksyku zapewniają, że nikt, kto odda broń nie będzie w żaden sposób karany albo represjonowany. W Meksyku posiadanie broni regulują bardzo restrykcyjne przepisy, a w całym kraju jest tylko jeden sklep z bronią prowadzony przez armię.
Mimo to w meksykańskich domach znajdują się setki tysięcy sztuk broni przemycanej z USA. Przestępstwa z użyciem broni zdarzają się codziennie, a wielu miejscowościach czy osiedlach działają zbrojne grupy samoobrony przed bandyckimi napadami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17503553/nietypowa-akcja-w-meksyku-oddaj-bron-to-dostaniesz-laptopa

Udostępnij

Kanadyjskie samoloty dołączyły do ataków na dżihadystów

Świat dżihadyści f-18 irak Kanada Kobane lotnictwo międzynarodowa koalicja państwo islamskie Syria USA

W niedzielę Kanada pierwszy raz zdecydowała się dokonać ataków na cele Państwa Islamskiego w Iraku razem z międzynarodową koalicją pod wodzą USA. Minister obrony Kanady Robert Nicholson poinformował, że myśliwce F-18 przeprowadziły nalot w rejonie Faludży w środkowym Iraku. Wykorzystano 250-kg pociski manewrujące. Minister nie określił skali zniszczeń. Misja trwała cztery godziny i wszystkie samoloty wróciły w nienaruszonym stanie. W ciągu poprzedzających kanadyjski atak 48 godzin siły koalicji przeprowadziły również pięć ataków na pozycje dżihadystów w okolicy syryjskiego miasta Kobane, w którym od tygodni Kurdowie próbują walczyć z Państwem Islamskim.

Dowodzące koalicją USA rozpoczęły bombardowania lotnicze dżihadystów z Pastwa Islamskiego 8 sierpnia tego roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kanadyjski-przelom-samoloty-wojskowe-zaatakowaly-dzihadystow-w-iraku,484321.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kanadyjski-przelom-samoloty-wojskowe-zaatakowaly-dzihadystow-w-iraku,484321.html