Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rząd informuje podatnika, na co wydał jego pieniądze

Finanse

Listy ze szczegółowym zestawieniem, jakie kwoty z jego podatku rząd wydał na różne cele dostanie każda osoba płacąca podatek dochodowy w Wielkiej Brytanii. Razem z indywidualnym zestawieniem podatnicy dostaną wykres pokazujący na jakie cele wydawane są pieniądze.
Lewica protestuje nazywając akcję informowania „cyniczną grą”, bo wykres pokazuje, że jedna czwarta wydatków rządowych przeznaczona jest na opiekę socjalną.
Kanclerz skarbu George Osborne przyznaje, że rząd chce w ten sposób poinformować podatników, ile kosztują zasiłki w porównaniu z innymi wydatkami. Przyznaje, że rząd dąży do publicznej debaty w tej sprawie.
Konserwatyści rządzący Wielką Brytanią od dwóch lat reformują system zasiłków. Ich celem jest zmniejszenie rocznej sumy zasiłków i zapomóg przyznawanych rodzinie do kwoty równej rocznemu średniemu wynagrodzeniu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/474176,londyn-wysyla-listy-z-analiza-wydatkow-podatki-na-oszustow-zasilkowych.html

Udostępnij

Rosjanie przenieśli swoje akcje Azotów na Cypr

Finanse akcje Arcon azoty cypr Norica Holding Wiaczesław Mosze Kantor wrogie przejęcie

Rosyjska spółka Norica Holding, która ma 20 proc. akcji Grupy Azoty przeniosła ich część na swoją spółkę zależną zarejestrowany na Cyprze – Rainbee Holdings Limited – poinformował zarząd Grupa Azoty.
Norica Holding, spółka kontrolowana za pośrednictwem spółki Arcon przez rosyjskiego oligarchę Wiaczesława Mosze Kantora kupiła akcje Azotów w czerwcu tego roku. Jak pisaliśmy, izraelska agencja prasowa należąca do rządzącej tam partii Likud ostrzegała wtedy, że Rosja próbuje przejąć kontrolę nad polską gospodarką, a wrogie przejęcie Azotów przez powiązaną z Kremlem spółką Arcon, jest, zdaniem agencji, główną drogą realizacji tego celu. Statut spółki oraz skład akcjonariatu nie pozwala na przejęcie, zapewniał wówczas prezes Grupy Azoty Paweł Jarczewski. Jednak skupienie 20 proc. akcji zapewniło Rosjanom miejsce w radzie nadzorczej Azotów, a tym samym dostęp do wszystkich tajemnic handlowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141102/PULAWY/141109977

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141102/PULAWY/141109977