Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Andy Rubin, twórca Androida, odchodzi z Google’a

Nauka i Technologie

Odejście Andy’ego Rubina z Google’a przebiega w – przynajmniej oficjalnie – przyjaznej i bezproblemowej atmosferze. Zarówno Rubin jak i przedstawiciele Google’a nie szczędzą sobie nawzajem ciepłych słów. W niedalekiej przyszłości twórca Androida ma zająć się wspieraniem startupów, związanych z robotyką.

Andy Rubin był do niedawna jednym z kluczowych pracowników Google’a. Początkowo działał na własną rękę – w 2003 roku założył startup Android Inc., który zajął się tworzeniem mobilnego systemu operacyjnego. Po kupieniu firmy przez Google’a Andy pozostał szefem działu odpowiedzialnego za rozwój Androida, tworząc z niego jeden z filarów, na którym Google opiera swój ekosystem produktów i usług.

Przed rokiem Andy został przeniesiony na nowe stanowisko, obejmując kierownictwo działu, odpowiedzialnego za nową gałąź działalności Google’a, czyli robotykę. Pod jego nadzorem Google przejął m.in. firmy Boston Dynamics i Schaft. Komentarze, dotyczące przeniesienia były niejednoznaczne: z jednej strony twórca Androida tracił kontrolę nad swoim dziełem i kluczową pozycję w firmie, a z drugiej zyskał możliwość zajęcia się tym, co od lat stanowiło jego pasję.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60378.html

Udostępnij

Xiaomi został trzecim producentem smartfonów na świecie

Nauka i Technologie Apple Lenovo Mobile Samsung smartfony Telefony Xiaomi Urządzenia mobilne Xiaomi

Chiński producent smartfonów – Xiaomi – od kilku lat systematycznie zwiększa liczbę sprzedawanych urządzeń. Choć poza Azją nie cieszy się dużą popularnością, to lokalne rynki, przede wszystkim chiński, wystarczyły, by Xiaomi stał się pod koniec tego roku trzecim, największym producentem smartfonów na świecie.

Firma zastąpiła tym samym na podium innego, chińskiego producenta – Lenovo. Pozostałymi liderami rynku są od lat Apple i Samsung.

Xiaomi bywa nazywany chińskim Apple’em – firma z Państwa Środka kopiuje na chińskim rynku model biznesowy Apple’a, a współzałożyciel i prezes firmy – Lei Jun – ubiorem i sposobem prowadzenia publicznych wystąpień nawiązuje do Steve’a Jobsa. W ciągu roku liczba sprzedanych smartfonów Xiaomi wzrosła trzykrotnie – z 5,6 do 17,3 mln egzemplarzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/