Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Andy Rubin, twórca Androida, odchodzi z Google’a

Nauka i Technologie

Odejście Andy’ego Rubina z Google’a przebiega w – przynajmniej oficjalnie – przyjaznej i bezproblemowej atmosferze. Zarówno Rubin jak i przedstawiciele Google’a nie szczędzą sobie nawzajem ciepłych słów. W niedalekiej przyszłości twórca Androida ma zająć się wspieraniem startupów, związanych z robotyką.

Andy Rubin był do niedawna jednym z kluczowych pracowników Google’a. Początkowo działał na własną rękę – w 2003 roku założył startup Android Inc., który zajął się tworzeniem mobilnego systemu operacyjnego. Po kupieniu firmy przez Google’a Andy pozostał szefem działu odpowiedzialnego za rozwój Androida, tworząc z niego jeden z filarów, na którym Google opiera swój ekosystem produktów i usług.

Przed rokiem Andy został przeniesiony na nowe stanowisko, obejmując kierownictwo działu, odpowiedzialnego za nową gałąź działalności Google’a, czyli robotykę. Pod jego nadzorem Google przejął m.in. firmy Boston Dynamics i Schaft. Komentarze, dotyczące przeniesienia były niejednoznaczne: z jednej strony twórca Androida tracił kontrolę nad swoim dziełem i kluczową pozycję w firmie, a z drugiej zyskał możliwość zajęcia się tym, co od lat stanowiło jego pasję.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60378.html

Udostępnij

Xiaomi został trzecim producentem smartfonów na świecie

Nauka i Technologie Apple Lenovo Mobile Samsung smartfony Telefony Xiaomi Urządzenia mobilne Xiaomi

Chiński producent smartfonów – Xiaomi – od kilku lat systematycznie zwiększa liczbę sprzedawanych urządzeń. Choć poza Azją nie cieszy się dużą popularnością, to lokalne rynki, przede wszystkim chiński, wystarczyły, by Xiaomi stał się pod koniec tego roku trzecim, największym producentem smartfonów na świecie.

Firma zastąpiła tym samym na podium innego, chińskiego producenta – Lenovo. Pozostałymi liderami rynku są od lat Apple i Samsung.

Xiaomi bywa nazywany chińskim Apple’em – firma z Państwa Środka kopiuje na chińskim rynku model biznesowy Apple’a, a współzałożyciel i prezes firmy – Lei Jun – ubiorem i sposobem prowadzenia publicznych wystąpień nawiązuje do Steve’a Jobsa. W ciągu roku liczba sprzedanych smartfonów Xiaomi wzrosła trzykrotnie – z 5,6 do 17,3 mln egzemplarzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/