Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Andy Rubin, twórca Androida, odchodzi z Google’a

Nauka i Technologie

Odejście Andy’ego Rubina z Google’a przebiega w – przynajmniej oficjalnie – przyjaznej i bezproblemowej atmosferze. Zarówno Rubin jak i przedstawiciele Google’a nie szczędzą sobie nawzajem ciepłych słów. W niedalekiej przyszłości twórca Androida ma zająć się wspieraniem startupów, związanych z robotyką.

Andy Rubin był do niedawna jednym z kluczowych pracowników Google’a. Początkowo działał na własną rękę – w 2003 roku założył startup Android Inc., który zajął się tworzeniem mobilnego systemu operacyjnego. Po kupieniu firmy przez Google’a Andy pozostał szefem działu odpowiedzialnego za rozwój Androida, tworząc z niego jeden z filarów, na którym Google opiera swój ekosystem produktów i usług.

Przed rokiem Andy został przeniesiony na nowe stanowisko, obejmując kierownictwo działu, odpowiedzialnego za nową gałąź działalności Google’a, czyli robotykę. Pod jego nadzorem Google przejął m.in. firmy Boston Dynamics i Schaft. Komentarze, dotyczące przeniesienia były niejednoznaczne: z jednej strony twórca Androida tracił kontrolę nad swoim dziełem i kluczową pozycję w firmie, a z drugiej zyskał możliwość zajęcia się tym, co od lat stanowiło jego pasję.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60378.html

Udostępnij

Xiaomi został trzecim producentem smartfonów na świecie

Nauka i Technologie Apple Lenovo Mobile Samsung smartfony Telefony Xiaomi Urządzenia mobilne Xiaomi

Chiński producent smartfonów – Xiaomi – od kilku lat systematycznie zwiększa liczbę sprzedawanych urządzeń. Choć poza Azją nie cieszy się dużą popularnością, to lokalne rynki, przede wszystkim chiński, wystarczyły, by Xiaomi stał się pod koniec tego roku trzecim, największym producentem smartfonów na świecie.

Firma zastąpiła tym samym na podium innego, chińskiego producenta – Lenovo. Pozostałymi liderami rynku są od lat Apple i Samsung.

Xiaomi bywa nazywany chińskim Apple’em – firma z Państwa Środka kopiuje na chińskim rynku model biznesowy Apple’a, a współzałożyciel i prezes firmy – Lei Jun – ubiorem i sposobem prowadzenia publicznych wystąpień nawiązuje do Steve’a Jobsa. W ciągu roku liczba sprzedanych smartfonów Xiaomi wzrosła trzykrotnie – z 5,6 do 17,3 mln egzemplarzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/