Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Andy Rubin, twórca Androida, odchodzi z Google’a

Nauka i Technologie

Odejście Andy’ego Rubina z Google’a przebiega w – przynajmniej oficjalnie – przyjaznej i bezproblemowej atmosferze. Zarówno Rubin jak i przedstawiciele Google’a nie szczędzą sobie nawzajem ciepłych słów. W niedalekiej przyszłości twórca Androida ma zająć się wspieraniem startupów, związanych z robotyką.

Andy Rubin był do niedawna jednym z kluczowych pracowników Google’a. Początkowo działał na własną rękę – w 2003 roku założył startup Android Inc., który zajął się tworzeniem mobilnego systemu operacyjnego. Po kupieniu firmy przez Google’a Andy pozostał szefem działu odpowiedzialnego za rozwój Androida, tworząc z niego jeden z filarów, na którym Google opiera swój ekosystem produktów i usług.

Przed rokiem Andy został przeniesiony na nowe stanowisko, obejmując kierownictwo działu, odpowiedzialnego za nową gałąź działalności Google’a, czyli robotykę. Pod jego nadzorem Google przejął m.in. firmy Boston Dynamics i Schaft. Komentarze, dotyczące przeniesienia były niejednoznaczne: z jednej strony twórca Androida tracił kontrolę nad swoim dziełem i kluczową pozycję w firmie, a z drugiej zyskał możliwość zajęcia się tym, co od lat stanowiło jego pasję.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news60378.html

Udostępnij

Xiaomi został trzecim producentem smartfonów na świecie

Nauka i Technologie Apple Lenovo Mobile Samsung smartfony Telefony Xiaomi Urządzenia mobilne Xiaomi

Chiński producent smartfonów – Xiaomi – od kilku lat systematycznie zwiększa liczbę sprzedawanych urządzeń. Choć poza Azją nie cieszy się dużą popularnością, to lokalne rynki, przede wszystkim chiński, wystarczyły, by Xiaomi stał się pod koniec tego roku trzecim, największym producentem smartfonów na świecie.

Firma zastąpiła tym samym na podium innego, chińskiego producenta – Lenovo. Pozostałymi liderami rynku są od lat Apple i Samsung.

Xiaomi bywa nazywany chińskim Apple’em – firma z Państwa Środka kopiuje na chińskim rynku model biznesowy Apple’a, a współzałożyciel i prezes firmy – Lei Jun – ubiorem i sposobem prowadzenia publicznych wystąpień nawiązuje do Steve’a Jobsa. W ciągu roku liczba sprzedanych smartfonów Xiaomi wzrosła trzykrotnie – z 5,6 do 17,3 mln egzemplarzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/