Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rządowy program GoArctic ma skłonić inwestorów

Gospodarka

do zainteresowania się Arktyką. – Kiedy ruszał program GoAfrica wielu nie wierzyło, że się uda, a teraz mnóstwo naszych firm sprzedaje na tym kontynencie – powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik „Pulsowi Biznesu”.
Rząd planuje zorganizowanie w przyszłym roku misji gospodarczej do Reykjaviku, a następnie na Grenlandii, w Kanadzie, na Alasce i w Norwegii.

Arktyka to obszar wokół bieguna północnego o niejasno określonych granicach. Obejmuje część Rosji, Kanady, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Alaskę należącą do Stanów Zjednoczonych, Grenlandię należącą do Danii, Islandię oraz Ocean Arktyczny.
Status prawny Arktyki nie został jak dotąd uregulowany żadną umową międzynarodową. Według teorii morza pełnego – na terenie Oceanu Arktycznego panuje wolność żeglugi taka jak na morzu pełnym. Według teorii sektorów, państwo, którego terytorium przylega do obszarów arktycznych ma prawo do wszystkich obszarów, zarówno odkrytych, jak i tych, które zostaną odkryte w przyszłości w swoim sektorze. Sektor jest trójkątnym obszarem z wierzchołkiem na biegunie północnym i granicami bocznymi poprowadzonymi do bieguna północnego od krańcowego punktu wschodniego i zachodniego terytorium lądowego danego państwa. Północna linia brzegowa stanowi podstawę trójkąta wyznaczającego sektor. Realnie obowiązuje teoria sektorów pilnowana przez siły zbrojne państw arktycznych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Arktyce-ociepla-sie-klimat-dla-biznesu-3229188.html

Udostępnij

Mimo reformy, w urzędach pracy wszystko po staremu

Gospodarka bezrobotni doradca klienta reforma urząd pracy

Ludzie szukający pracy mówią, że nic się nie zmieniło. Ustawa podzieliła bezrobotnych na trzy grupy zależnie od szans na znalezienie pracy. Ludźmi zakwalifikowanymi do grupy osób wymagających przekwalifikowania oraz  długotrwale bezrobotnymi i wykluczonymi społecznie mają według reformy zajmować się doradcy klienta, zamiast pośredników pracy i doradców zawodowych sprzed reformy. Realnie nadal ci sami urzędnicy robią to samo, tylko ich stanowisko inaczej się nazywa; na jednego urzędnika – teraz określanego jako doradca klienta – przypada nawet ponad 500 bezrobotnych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1275230,Reforma-urzedow-pracy-nie-dziala-Jeden-doradca-ma-pod-swoja-opieka-az-600-osob-bez-pracy-

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1275230,Reforma-urzedow-pracy-nie-dziala-Jeden-doradca-ma-pod-swoja-opieka-az-600-osob-bez-pracy-