Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Na Starych Powązkach zebrano ponad 240 tys. zł

Polska

W tym roku odbyła się jubileuszowa, 40. kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków. Pieniądze zbierali aktorzy, dziennikarze i inni znani ludzie z życia publicznego. Zaangażowali się m.in. Maja Komorowska, Daniel Olbrychski, Olgierd Łukaszewicz i Krzysztof Kowalewski. Z młodszego pokolenia aktorów można było spotkać Piotra Adamczyka, Mateusza Damięckiego, czy Magdalenę Schejbal. W kweście wzięła udział również prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz. Tegoroczny jubileusz 40-lecia Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami objął prezydent Bronisław Komorowski. W tym roku zebrano ponad 245 tys. zł. To wynik o 8 tysięcy gorszy niż rok temu, ale wtedy zbiórka trwała przez trzy dni.

Inicjatorem kwesty był nieżyjący już pisarz i krytyk muzyczny Jerzy Waldorff.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1275663,Kwesta-na-Starych-Powazkach-Udalo-sie-zebrac-prawie-cwierc-miliona

Udostępnij

30 zastępów strażaków ugasiło pożar w wytwórni pasz

Polska akcja gaśnicza małopolska Ogień rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak Spytkowice straż pożarna wytwórnia pasz

Ogień wybuchł w sobotę około godziny 17:30 w Spytkowicach. Na razie nie ma żadnej informacji o poszkodowanych. Na początku z ogniem walczyło 16 zastępów straży pożarnej, ale sytuacja robiła się coraz groźniejsza i w szczytowym momencie pożar gasiło prawie dwa razy więcej strażaków. Przyjechali oni ze Skawiny, Krakowa i Oświęcimia. Lokalne media podają, że zapaliła się hala magazynu tłuszczów na 9. piętrze wieży technologicznej. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni około 350 metrów kwadratowych. Gaszenie ognia trwało prawie dziesięć godzin. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana. Rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak powiedział w rozmowie z Radiem Kraków, że będą sprawdzane wszystkie możliwe scenariusze.

 

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/krakow/pozar-w-wytworni-pasz-w-spytkowicach/el667

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/krakow/pozar-w-wytworni-pasz-w-spytkowicach/el667