Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Cameron planuje deportacje bezrobotnych imigrantów

Polityka

po trzech miesiącach przebywania w Wielkie Brytanii bez pracy. Jak pisze „Sunday Times” premier Wielkiej Brytanii dąży do zmiany unijnych przepisów tak, żeby prawo do swobodnego osiedlania się w krajach UE mieli tylko ci jej obywatele, którzy mają zapewnioną tam pracę. Zdaniem brytyjskiego dziennika jest to odpowiedź na ujawnione wczoraj ostrzeżenia premier Angeli Merkel, o których pisaliśmy wczoraj.
Niewymieniony z nazwiska przedstawiciel rządu brytyjskiego przekonywał redakcję „Sunday Times’a”, że takie podejście jest zgodne z unijnymi traktatami i że jest to powrót do pierwotnego sensu prawa do swobodnego przemieszczania się siły roboczej.
David Cameron dąży do renegocjacji statusu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej pod naciskiem Antyeuropejskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), która odbiera konserwatystom glosy wyborców niezadowolonych z przynależności kraju do UE. Sprawa imigrantów maja być jednym z głównych tematów negocjacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16902924,_Sunday_Times___Cameron_obstaje_przy_ograniczeniu.html

Udostępnij

Angela Merkel: Wielka Brytania na drodze bez odwrotu

Polityka angela merkel David Cameron Der Spiegel imigracja UE Unia Europejska wielka brytania

Jeśli premier David Cameron wprowadzi ograniczenia dla obywateli państw Unii Europejskiej w osiedlaniu się na wyspach brytyjskich, Niemcy przestaną walczyć o pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii, miała ostrzegać kanclerz Angela Merkel. Treść nieznanej dotąd rozmowy ujawnia niemiecki tygodnik „Der Spiegel” w dzisiejszym numerze.
Kanclerz Niemiec miała ostrzec brytyjskiego premiera, że zbliża się do punktu, z którego „nie będzie już odwrotu”, cytuje tygodnik słowa Angeli Merkel podczas wrześniowego szczytu UE w Brukseli.
Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, obywatele krajów należących do niej mają prawo mieszkać i pracować w każdym z krajów członkowskich. David Cameron planuje ustawowe ograniczenie imigracji do Wielkiej Brytanii, chcąc w ten sposób odzyskać glosy wyborców, którzy przestają popierać konserwatystów na rzecz partii Nigela Farage’a Ukip, głoszącej konieczność wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Berlin+Wyjscie+Wielkiej+Brytanii+z+UE+jest+mozliwe+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25591

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Berlin+Wyjscie+Wielkiej+Brytanii+z+UE+jest+mozliwe+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25591