Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Xiaomi został trzecim producentem smartfonów na świecie

Nauka i Technologie

Chiński producent smartfonów – Xiaomi – od kilku lat systematycznie zwiększa liczbę sprzedawanych urządzeń. Choć poza Azją nie cieszy się dużą popularnością, to lokalne rynki, przede wszystkim chiński, wystarczyły, by Xiaomi stał się pod koniec tego roku trzecim, największym producentem smartfonów na świecie.

Firma zastąpiła tym samym na podium innego, chińskiego producenta – Lenovo. Pozostałymi liderami rynku są od lat Apple i Samsung.

Xiaomi bywa nazywany chińskim Apple’em – firma z Państwa Środka kopiuje na chińskim rynku model biznesowy Apple’a, a współzałożyciel i prezes firmy – Lei Jun – ubiorem i sposobem prowadzenia publicznych wystąpień nawiązuje do Steve’a Jobsa. W ciągu roku liczba sprzedanych smartfonów Xiaomi wzrosła trzykrotnie – z 5,6 do 17,3 mln egzemplarzy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://giznet.pl/idc-apple-wschodu-trzecim-producentem-smartphoneow-na-swiecie/

Udostępnij

Project Ara i modułowy telefon: Google pokazał prototyp

Nauka i Technologie Google Modułowy telefon Phoneblocks Pojemnik Project Ara Spiral Spiral 2 telefon

Project Ara to finansowana przez Google’a próba stworzenia modułowego telefonu. Twórcy urządzenia chcą, aby poszczególne komponenty można było w prosty sposób demontować i wymieniać, modernizując telefon lub dopasowując go do indywidualnych potrzeb.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wersja bazowa składająca się z ekranu, procesora, akumulatora oraz modułu Wi-Fi, ma kosztować około 50 dolarów. Udostępniony przez twórców telefonu film pokazuje, że prototyp o nazwie Spiral 1 działa pod kontrolą Androida Jelly Bean i reaguje na polecenia dość ociężale.

Udoskonalona wersję prototypu o nazwie Spiral 2 zostanie ujawniona 14 stycznia 2015 roku podczas zorganizowanych w Stanach Zjednoczonych i Europie konferencji prasowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://komorkomania.pl/29520,project-ara-dzialajacy-prototyp-modularnego-smartfona-na-wideo

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://komorkomania.pl/29520,project-ara-dzialajacy-prototyp-modularnego-smartfona-na-wideo