Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Angela Merkel: Wielka Brytania na drodze bez odwrotu

Polityka

Jeśli premier David Cameron wprowadzi ograniczenia dla obywateli państw Unii Europejskiej w osiedlaniu się na wyspach brytyjskich, Niemcy przestaną walczyć o pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii, miała ostrzegać kanclerz Angela Merkel. Treść nieznanej dotąd rozmowy ujawnia niemiecki tygodnik „Der Spiegel” w dzisiejszym numerze.
Kanclerz Niemiec miała ostrzec brytyjskiego premiera, że zbliża się do punktu, z którego „nie będzie już odwrotu”, cytuje tygodnik słowa Angeli Merkel podczas wrześniowego szczytu UE w Brukseli.
Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, obywatele krajów należących do niej mają prawo mieszkać i pracować w każdym z krajów członkowskich. David Cameron planuje ustawowe ograniczenie imigracji do Wielkiej Brytanii, chcąc w ten sposób odzyskać glosy wyborców, którzy przestają popierać konserwatystów na rzecz partii Nigela Farage’a Ukip, głoszącej konieczność wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Berlin+Wyjscie+Wielkiej+Brytanii+z+UE+jest+mozliwe+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25591

Udostępnij

Dzisiejsze wybory w Donbasie nadzorować będzie ASCE

Polityka ASCE donbas doniecka republika ludowa Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie OSCE Stowarzyszenie Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wybory ługańska republika ludowa

specjalnie w tym celu utworzona przez rosyjskich separatystów międzynarodowa organizacja.
Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie – po angielsku Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) – nie wysłała obserwatorów na wybory uznając je za nielegalne i sprzeczne z porozumieniem pokojowym. W Donbasie została w tej sytuacji utworzona organizacja pod nazwą Association of Security and Cooperation in Europe (ASCE) – po polsku Stowarzyszenie Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie – która ma kontrolować prawidłowy przebieg wyborów. W organizacji jest poseł do parlamentu europejskiego Austriak Ewald Stadlerz radykalnie prawicowej Wolnościowej Partii Austrii.
Szefowie samozwańczych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej przeprowadzają dziś wybory, których nie uznaje żadne państwo zachodnie, uznaje natomiast Rosja.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17492450/donieck-nie-potrzebuje-niezaleznych-obserwatorow-na-wyborach-stworzyl-podrobke-obwe

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17492450/donieck-nie-potrzebuje-niezaleznych-obserwatorow-na-wyborach-stworzyl-podrobke-obwe