Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Angela Merkel: Wielka Brytania na drodze bez odwrotu

Polityka

Jeśli premier David Cameron wprowadzi ograniczenia dla obywateli państw Unii Europejskiej w osiedlaniu się na wyspach brytyjskich, Niemcy przestaną walczyć o pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii, miała ostrzegać kanclerz Angela Merkel. Treść nieznanej dotąd rozmowy ujawnia niemiecki tygodnik „Der Spiegel” w dzisiejszym numerze.
Kanclerz Niemiec miała ostrzec brytyjskiego premiera, że zbliża się do punktu, z którego „nie będzie już odwrotu”, cytuje tygodnik słowa Angeli Merkel podczas wrześniowego szczytu UE w Brukseli.
Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, obywatele krajów należących do niej mają prawo mieszkać i pracować w każdym z krajów członkowskich. David Cameron planuje ustawowe ograniczenie imigracji do Wielkiej Brytanii, chcąc w ten sposób odzyskać glosy wyborców, którzy przestają popierać konserwatystów na rzecz partii Nigela Farage’a Ukip, głoszącej konieczność wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Berlin+Wyjscie+Wielkiej+Brytanii+z+UE+jest+mozliwe+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25591

Udostępnij

Dzisiejsze wybory w Donbasie nadzorować będzie ASCE

Polityka ASCE donbas doniecka republika ludowa Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie OSCE Stowarzyszenie Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wybory ługańska republika ludowa

specjalnie w tym celu utworzona przez rosyjskich separatystów międzynarodowa organizacja.
Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie – po angielsku Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) – nie wysłała obserwatorów na wybory uznając je za nielegalne i sprzeczne z porozumieniem pokojowym. W Donbasie została w tej sytuacji utworzona organizacja pod nazwą Association of Security and Cooperation in Europe (ASCE) – po polsku Stowarzyszenie Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie – która ma kontrolować prawidłowy przebieg wyborów. W organizacji jest poseł do parlamentu europejskiego Austriak Ewald Stadlerz radykalnie prawicowej Wolnościowej Partii Austrii.
Szefowie samozwańczych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej przeprowadzają dziś wybory, których nie uznaje żadne państwo zachodnie, uznaje natomiast Rosja.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17492450/donieck-nie-potrzebuje-niezaleznych-obserwatorow-na-wyborach-stworzyl-podrobke-obwe

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17492450/donieck-nie-potrzebuje-niezaleznych-obserwatorow-na-wyborach-stworzyl-podrobke-obwe