Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

30 zastępów strażaków ugasiło pożar w wytwórni pasz

Polska

Ogień wybuchł w sobotę około godziny 17:30 w Spytkowicach. Na razie nie ma żadnej informacji o poszkodowanych. Na początku z ogniem walczyło 16 zastępów straży pożarnej, ale sytuacja robiła się coraz groźniejsza i w szczytowym momencie pożar gasiło prawie dwa razy więcej strażaków. Przyjechali oni ze Skawiny, Krakowa i Oświęcimia. Lokalne media podają, że zapaliła się hala magazynu tłuszczów na 9. piętrze wieży technologicznej. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni około 350 metrów kwadratowych. Gaszenie ognia trwało prawie dziesięć godzin. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana. Rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak powiedział w rozmowie z Radiem Kraków, że będą sprawdzane wszystkie możliwe scenariusze.

 

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/krakow/pozar-w-wytworni-pasz-w-spytkowicach/el667

Udostępnij

Eksplozja w domu jednorodzinnym w Warszawie

Polska dom jednorodziny eksplozja petarda policja śledztwo środki pirotechniczne straż pożarna Warszawa wybuch

Zginął jeden mężczyzna, a dwóch trafiło do szpitala. Piotr Świstak ze stołecznej policji poinformował również, że z domu przy ulicy Waligórskiej wyprowadzono jeszcze pięć innych osób. W domu policja odnalazła ogólnodostępne środki wybuchowe. Na miejsce wezwano więc pirotechników. Oprócz policjantów na miejsce od razu przybyła straż pożarna. Funkcjonariusze obu służb wstępnie ustalili, że dwudziestokilkuletni mężczyźni próbowali skonstruować petardę własnej roboty. Po wybuchu nie doszło do pożaru, ale jego siła  była na tyle potężna, że pokój został mocno uszkodzony, a z okien powypadały szyby.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/477856/Eksplozja-domowej-roboty-petardy-Nie-zyje-1-osoba-2-sa-w-szpitalu/

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/477856/Eksplozja-domowej-roboty-petardy-Nie-zyje-1-osoba-2-sa-w-szpitalu/