Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Paliwa nie będą tanieć, ale i nie podrożeją

Finanse

w ciągu najbliższych tygodni, uważają analitycy z biura BM Reflex. Na giełdach cena ropy ustabilizowała się, podobnie jak hurtowe ceny paliw. Portal „e-petrol” przewiduje, że średnia cena benzyny 95 wynosić będzie w Polsce w najbliższym tygodniu od 4,95 do 5,13 zł za litr, a oleju napędowego od 4,98 do 5,09 zł.
Według analityków ceny paliw mogłyby być nieco niższe, ale sprzedawcy korzystając ze spadku cen naliczają sobie wyższe marże.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://moto.onet.pl/aktualnosci/tanie-paliwo-na-stacjach-co-dalej-z-cenami/33ehg

Udostępnij

Dolar w stosunku do złotego najdroższy od 15 miesięcy

Finanse dolar euro fed kursy walut obliacje stopy procentowe waluty złoty

a w stosunku do euro od dwóch lat. W piątek po południu na polskim rynku międzybankowym amerykańska waluta kosztowała 3,3741 złotego, a w stosunku do Euro zbliżyła się do ceny 1,25 dolara za euro. Cena euro wzrosła o pół grosza w stosunku do czwartku i wynosiła 4,2133 złotego.
Wzrost wartości dolara nastąpił po ogłoszeniu przez FED zamknięcia programu skupu obligacji (QE), oznaczającego w praktyce zakończenie drukowania dolarów. Według komunikatu FED amerykańska gospodarka jest w dobrym stanie i nie potrzebuje już interwencji.
Europejski Bank Centralny nie zaniechał skupu obligacji za dodrukowane euro. Zdaniem analityków dolar w tej sytuacji może okazać się walutą najmniej narażoną na utratę wartości. Analitycy przewidują ponadto, że Fed będzie niebawem zwiększać stopy procentowe, a to wywrze pozytywny wpływ na kurs dolara.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dolar-jest-najdrozszy-od-15-miesiecy-7220973.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dolar-jest-najdrozszy-od-15-miesiecy-7220973.html