Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Irlandczycy protestują przeciw wprowadzeniu wodomierzy

Europa

Kilkadziesiąt tysięcy Irlandczyków sprzeciwia się rządowym planom wprowadzenia opłat za wodę.Do tej pory woda w Irlandii była bezpłatna. Przeciwnicy opłat za wodę odbyli co najmniej 93 demonstracje, w tym 28 w Dublinie. Demonstracje zorganizowała grupa Right2Water, która ocenia, że mogło wziąć w nich udział nawet 100 tys. ludzi. Poza Dublinem Irlandczycy protestowali też m.in. w hrabstwach Cork, Kildare, Clare, Meath i Wicklow. Rząd jest zaskoczony skalą protestów, więc możliwa jest zmiana decyzji o opłatach lub po prostu opóźnienie ich wprowadzenia. Przypomnijmy, że w 1977 roku partia Fianna Fail obiecała, że nie wprowadzi opłat za wodę. Przez ten czas opinia publiczna przyzwyczaiła się do darmowej wody. Uczestnicy protestów traktują dostęp do wody jako podstawowe prawo człowieka, za które nie powinno się płacić. Rząd z kolei powołuje się na dyrektywę UE, która zobowiązuje władze Irlandii do zachowania zasobów wodnych. Potrzebne są również pieniądze na modernizację wodociągów.

 

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16901711,Irlandia_chce_wprowadzic_oplaty_za_wode__Protesty.html

Udostępnij

W operacji Mare Nostrum Włosi uratowali 100 tys. imigrantów

Europa Afryka Frontex imigranci Mare Nostrum Tryton Unia Europejska włochy Włoskie MSZ

nielegalnie płynących z Afryki do Włoch. Władze w Rzymie ogłosiły w piątek zakończenie trwającej ponad rok operacji patrolowania Morza Śródziemnego. Włosi domagali się, aby odpowiedzialność za ochronę granic wzięła na siebie Unia Europejska. W związku z tym w sobotę rozpoczyna się nowa, koordynowana przez unijną agencję do spraw granic Frontex operacja Tryton. Granice będzie patrolować flota składająca się z sześciu statków, dwóch samolotów i helikoptera. Stacjonować będą w bazie na włoskiej wyspie Lampedusa i w Porto Empedocle na Sycylii. Jest to główny cel imigrantów z Afryki. Włochy nie będą zwolnione z obowiązku patrolowania swoich granic – jak mówi szef włoskiego MSW. Ważne jednak, że UE uświadomiła sobie, że są to granice należące do całej Europy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17482207/koniec-operacji-mare-nostrum-uratowano-ponad-100-tys-imigrantow

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17482207/koniec-operacji-mare-nostrum-uratowano-ponad-100-tys-imigrantow