Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Project Ara i modułowy telefon: Google pokazał prototyp

Nauka i Technologie

Project Ara to finansowana przez Google’a próba stworzenia modułowego telefonu. Twórcy urządzenia chcą, aby poszczególne komponenty można było w prosty sposób demontować i wymieniać, modernizując telefon lub dopasowując go do indywidualnych potrzeb.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wersja bazowa składająca się z ekranu, procesora, akumulatora oraz modułu Wi-Fi, ma kosztować około 50 dolarów. Udostępniony przez twórców telefonu film pokazuje, że prototyp o nazwie Spiral 1 działa pod kontrolą Androida Jelly Bean i reaguje na polecenia dość ociężale.

Udoskonalona wersję prototypu o nazwie Spiral 2 zostanie ujawniona 14 stycznia 2015 roku podczas zorganizowanych w Stanach Zjednoczonych i Europie konferencji prasowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://komorkomania.pl/29520,project-ara-dzialajacy-prototyp-modularnego-smartfona-na-wideo

Udostępnij

Polak pobił rekord Guinessa. Grał przez 136 godzin

Nauka i Technologie Call of Duty g Gry Gry wideo Hubert Blejch Księga Rekordów Guinnessa polska Poznań Game Arena Rekord Guinnessa Sniper Elite 3

Spędził przy grze Sniper Elite 3 niemal 136 godzin podczas targów Poznań Game Arena Hubert Blejch z kalisza, z zawodu tester oprogramowania. Polak postanowił pokonać rekord ustanowiony wcześniej przez Australijczyka, który spędził przy grze Call of Duty nieco ponad 135 godzin.

Celem Huberta było nie tylko ustanowienie rekordu, ale również zachęcenie do udziału w zbiórce pieniędzy na cele charytatywne. W czasie rozgrywki, która zaczęła się w piątek 24 października nad graczem stale czuwał zespół osób, nadzorujący prawidłowy przebieg próby oraz stan zdrowia zawodnika. Regulamin przewiduje, że na każdą godzinę spędzoną przy komputerze może przypadać do 10 minut przerwy. Czas ten był wykorzystywany na krótkie drzemki.
Weryfikacja przebiegu próby oraz oficjalne przyznanie rekordu Księgę Rekordów Guinnessa powinno nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3627790,mtp-hubert-gordon-blejch-pobil-rekord-guinnessa-w-graniu-na-komputerze-galeria-wideo,id,t.html?cookie=1

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3627790,mtp-hubert-gordon-blejch-pobil-rekord-guinnessa-w-graniu-na-komputerze-galeria-wideo,id,t.html?cookie=1