Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Unia Europejska oskarżyła Rosję o wyznaczanie za wysokich ceł

Gospodarka

na wyroby papierowe i kartonowe, tłuszcz palmowy i jego frakcje, chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki. Cła przekraczają limity określone przez Światową Organizację Handlu (WTO). Wczoraj UE oficjalnie rozpoczęła przed WTO spór handlowy z Rosją w tej sprawie. Jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie dojdzie do porozumienia Rosji z WTO, UE może zażądać od WTO orzeczenia w tej sprawie. Będzie ono Rosję obowiązywać .
Rzecznik Komisji Europejskiej ds. handlu Wojciech Talko powiedział, że spór w tej sprawie nie ma związku z wprowadzonym przez Rosję zakazem sprowadzania żywności z Zachodu. Jest to piąty spór handlowy Unii Europejskiej z Rosją. Rosja została 156. członkiem Światowej Organizacji Handlu w sierpniu ubiegłego roku po 18 latach negocjacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/ue-wszczela-spor-handlowy-z-rosja-ws-cel-na-papier-i-lodowki,artykuly,185429,1,1.html

Udostępnij

Rząd Iranu dąży do współpracy gospodarczej z Polską

Gospodarka banki broń jądrowa Iran polska program nuklearny Ropa naftowa sankcje surowce współpraca gospodarcza

Irańczycy chcą przede wszystkim współpracy w dziedzinie bankowości, liczą też na współpracę z polskimi firmami z branży surowców, ale także w przemyśle naftowym, petrochemicznym i kolejowym. Dwudniową wizytę w Polsce poświęconą współpracy gospodarczej zakończył wczoraj irański minister przemysłu, górnictwa i handlu Mohammed Reza Memetzadeh.
Zdaniem ministra najważniejsza jest współpraca między bankami, która otworzy drogę dla wymiany gospodarczej. Poprosił on rząd Polski o wyznaczenie dwóch banków do obsługi transakcji polsko-irańskich i wyjechał z zapewnieniem, że banki takie zostaną wyznaczone. – Iran jest drugim krajem na świecie pod względem zasobów gazu ziemnego. Oczywiście, w pierwszej kolejności musimy zaspokoić swoje własne potrzeby, ale jest możliwość eksportu gazu, jeśli działoby się to w ramach stałego porozumienia – powiedział minister Mohammed Reza Memetzadeh na konferencji prasowej.
Przed rokiem sankcje nałożone na Iran za forsowanie militarnego programu nuklearnego zostały częściowo zniesione. Całkowite zniesienie nastąpić ma po podpisaniu umowy nuklearnej, w której Iran zrzeknie się broni jądrowej. Trwają rozmowy w tej sprawie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/832726,iran-chce-robic-biznes-z-polakami-co-teheran-proponuje-warszawie.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/832726,iran-chce-robic-biznes-z-polakami-co-teheran-proponuje-warszawie.html