Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dolar w stosunku do złotego najdroższy od 15 miesięcy

Finanse

a w stosunku do euro od dwóch lat. W piątek po południu na polskim rynku międzybankowym amerykańska waluta kosztowała 3,3741 złotego, a w stosunku do Euro zbliżyła się do ceny 1,25 dolara za euro. Cena euro wzrosła o pół grosza w stosunku do czwartku i wynosiła 4,2133 złotego.
Wzrost wartości dolara nastąpił po ogłoszeniu przez FED zamknięcia programu skupu obligacji (QE), oznaczającego w praktyce zakończenie drukowania dolarów. Według komunikatu FED amerykańska gospodarka jest w dobrym stanie i nie potrzebuje już interwencji.
Europejski Bank Centralny nie zaniechał skupu obligacji za dodrukowane euro. Zdaniem analityków dolar w tej sytuacji może okazać się walutą najmniej narażoną na utratę wartości. Analitycy przewidują ponadto, że Fed będzie niebawem zwiększać stopy procentowe, a to wywrze pozytywny wpływ na kurs dolara.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dolar-jest-najdrozszy-od-15-miesiecy-7220973.html

Udostępnij

Aktywa polskich firm wynosiły 2,5 biliona zł

Finanse aktywa GUS Główny Urząd Statystyczny koszty przedsiębiorstwa przychody zyski

pod koniec 2013 roku, poinformował wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS), o 5,3 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody z działalności badanych podmiotów wyniosły w 2013 r. 3 bln 8,4 mld zł i były wyższe o 0,7 proc. niż w roku 2012. Z tego 55 proc. stanowiły przychody ze sprzedaży wyrobów i usług, a 41,5 proc. przychody ze sprzedaży towarów i materiałów. Koszty uzyskania przychodów z całokształtu działalności były w 2013 r. wyższe niż rok wcześniej również o 0,7 proc. i wyniosły 2 bln 876,8 mld zł. Badane przedsiębiorstwa zarobiły netto w zeszłym roku 112,5 mld zł, w roku 2012 zysk netto wynosił 108,0 mld zł. Zyski przyniosło 79,6 procent przedsiębiorstw.
Badaniami objął GUS 56 tys. 432 przedsiębiorstw o liczbie zatrudnionych 10 i więcej osób, o 1845 więcej firm niż rok wcześniej. Badane firmy reprezentowaly rózne formy własności, były spółkami handlowymi osobowymi lub kapitałowymi, spółkami cywilnymi, przedsiębiorstwami państwowymi, spółdzielniami, oddziałami przedsiębiorstw zagranicznych, osobami fizycznymi wykonującymi działalność gospodarczą i państwowymi jednostkami organizacyjnymi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wyniki-polskich-firm-gus-publikuje-najnowszy,82,0,1650002.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wyniki-polskich-firm-gus-publikuje-najnowszy,82,0,1650002.html