Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Tysiące policjantów czuwa nad bezpieczeństwem

Polska

Rozpoczął się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku Polacy odwiedzają groby zmarłych ze swoich rodzin na cmentarzach w całym kraju. To oznacza ogromny ruch na drogach, korki i utrudnienia. W okolicach cmentarzy wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Policjanci ostrzegają przed nadmierną prędkością, apelują o rozsądek i zwracanie uwagi na pieszych, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń funkcjonariuszy policji. Już dzisiaj rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych na drodze krajowej nr 92 – dwie osoby zostały ranne, a droga jest zablokowana.

Na cmentarzach w całym kraju odbywa się zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przeznaczony na ratowanie najważniejszych zabytkowych nagrobków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polacy-ruszaja-na-cmentarze-bezpieczenstwa-pilnuja-tysiace-policjantow,483905.html#

Udostępnij

Czy policjanci wykorzystywali seksualnie nastolatki

Polska gwałt nastolatki policja prokuratura seks wykorzystywanie seksualne

z patologicznych rodzin, sprawdza prokuratura w Bytomiu. Autor anonimowego listu do prokuratury oskarżył o to w połowie października dwóch wymienionych z nazwiska policjantów oraz innych, których nazwisk nie podał. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu mieli typować kandydatki podczas interwencji w rodzinnych awanturach, potem wzywać je i groźbami zmuszać do seksu.
W latach dziewięćdziesiątych w Bytomiu trzech policjantów zostało oskarżonych i skazanych za gwałty na dziewczynkach w wieku od 11 do 17 lat pochodzących z patologicznych rodzin. Okoliczności tamtych gwałtów były podobne do tych, o jakich mówi autor anonimowego doniesienia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16893460,Prokuratura_wszczyna_sledztwo__Sprawdza__czy_policjanci.html#BoxWiadTxt

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,16893460,Prokuratura_wszczyna_sledztwo__Sprawdza__czy_policjanci.html#BoxWiadTxt