Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Spadł SpaceShipTwo – turystyczny samolot kosmiczny

Nauka i Technologie

Rozbił się na pustyni Mojave 31 października, podczas swojego 55 lotu prywatny samolot kosmiczny, przeznaczony do lotów suborbitalnych SpaceShipTwo. W katastrofie zginął jeden z dwóch pilotów. Drugi odniósł poważne obrażenia. Doszło do niej niedługo po oddzieleniu się samolotu kosmicznego od samolotu, będącego powietrzną platformą startową, z której samolot kosmiczny rozpoczyna swój lot w Kosmos.
SpaceShipTwo został skonstruowany z myślą o turystyce kosmicznej i lotach przekraczających linię Kármána, czyli ustaloną na wysokości 100 kilometrów, umowną granicę pomiędzy atmosferą i przestrzenią kosmiczną.
Sprzedaż biletów na turystyczne loty kosmiczne rozpoczęła należąca do Richarda Bransona firma Virgin Galactic, która zebrała dotąd ponad 700 przedpłat, w tym m.in. od licznych gwiazd filmu, sportu i muzyki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16898909,Kosmiczna_taksowka_wybuchla_podczas_lotu_testowego.html

Udostępnij

Europa ćwiczy obronę przed cyberatakami

Nauka i Technologie Bezpieczeństwo informatyczne ćwiczenia Cyber Europe 2014 Cyberbezpieczeństwo Europa hakerzy Incydent bezpieczeństwa Neelie Kroes Ochrona danych

Największe w historii ćwiczenia dotyczące cyberbezpieczeństwa przeprowadziło w czwartek 29 europejskich krajów. Wzięło w nich udział ponad 400 specjalistów, zajmujących się zwalczaniem zagrożeń w Internecie. W czasie ćwiczeń odpowiedziano na ponad 2 tys. różnego rodzaju incydentów – od ataków uniemożliwiających działanie stron internetowych, poprzez wyciek wrażliwych informacji, po ataki wymierzone w infrastrukturę energetyczną i telekomunikacyjną.

W ćwiczeniach „Cyber Europe 2014″ wzięli udział eksperci z sektora publicznego i prywatnego, jak również różnych rządowych agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Jest to odpowiedź na rosnącą liczbę ataków internetowych i incydentów, związanych z ochroną danych.

Komentując ogólnoeuropejskie ćwiczenia, unijna komisarz ds. agendy cyfrowej, Neelie Kroes, stwierdziła: „Poziom złożoności i zakres ataków cybernetycznych wzrasta z każdym dniem. Pojedyncze państwa lub tylko niewielka ich grupa nie zdołają stawić im czoła”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwieksze-w-historii-cwiczenia-dot-cyberbezpieczenstwa-w-europie/1hf5d

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/najwieksze-w-historii-cwiczenia-dot-cyberbezpieczenstwa-w-europie/1hf5d