Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja: podstawowa stopa procentowa wynosi 9,5 proc.

Finanse

Centralny Bank Rosji zdecydował się podnieść dziś przed południem stopy procentowe o 1,5 punktu procentowego. Analitycy spodziewali się podwyżki do 9 proc. W styczniu tego roku stopa podstawowa wynosiła w Rosji 5,5 proc.
Wczoraj bank interweniował na rynku walutowym kwotą 3 miliardów dolarów, od początku października sprzedał około 30 miliardów dolarów Po wczorajszej interwencji walutowej i dzisiejszym obniżeniu stóp, kurs dolara wynosił 42,27 rubla, a euro – 53,12 rubla. Mimo gigantycznej skali interwencji od początku roku rubel osłabił się w stosunku do dolara o 25 proc., a do euro o 20 proc.
Rosyjski bank centralny ogłosił też dziś, że inflacja w Rosji wynosi obecnie 8,4 proc. i według prognoz nie zmniejszy się w roku przyszłym. Wzrost gospodarczy zbliża się do zera.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosja-desperacko-broni-rubla-Stopy-ostro-w-gore-7220930.html

Udostępnij

Banki będą wzajemnie informować się o klientach

Finanse banki podatki raje podatkowe tejemnica bankowa ukrywanie dochodów

Umowę o wymianie informacji o kontach bankowych podpisało wczoraj w Berlinie pięćdziesiąt jeden państw, wśród nich wszystkie kraje Unii Europejskiej. Według umowy od jesieni 2017 roku państwa, które ją podpisały będą informować się nawzajem o zagranicznych kontach bankowych osób prywatnych.
Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble skomentował umowę mówiąc, że skończyła się tajemnica bankowa w dotychczasowej formie, nastała sprawiedliwość podatkowa, dzięki której uchylanie się od podatków i ukrywanie dochodów na zagranicznych kontach przestanie się już opłacać.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Banki+w+calej+Unii+przeswietla+nasze+konta+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25545

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Banki+w+calej+Unii+przeswietla+nasze+konta+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25545