Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Burkina Faso: prezydent rządzi 27 lat. I wystarczy

Świat

Trzech protestujących przeciw rządom prezydenta Blaise’a Compaore zastrzeliła policja, kilkudziesięciu raniła. Demonstranci splądrowali i podpalili gmach parlamentu, zaatakowali domy czołowych członków partii rządzącej, Kongresu na rzecz Demokracji i Postępu (CDP). Wdarli się też do budynku telewizji państwowej i zmusili ją do przerwania nadawania.
Protesty wywołał plan prezydenta, których po 27 latach rządów chciał zmienić konstytucję, żeby moc rządzić dalej. Prezydent Compaore rządzi w Burkina Faso od wojskowego zamachu stanu w 1987 roku.
Pod wpływem gwałtownych demonstracji Blaise Compaore ogłosił dziś rezygnację z planu przedłużenia swych rządów. – Jestem gotów rozpocząć rozmowy na temat okresu przejściowego, na końcu którego przekażę władzę demokratycznie wybranemu prezydentowi – oznajmił. Odrzucił żądanie natychmiastowego ustąpienia.
Burkina Faso to dawna kolonia francuska w Afryce Zachodniej, która uzyskała niepodległość w 1960 roku. Stolicą kraju jest Wagadugu (Ouagadougou), nazywane przez Burkińczyków Ouaga. Wskaźnik analfabetyzmu jest tam najwyższy na świecie, wynosi około 72 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16894667,Rzadzi_krajem_od_1987_roku__Chcial_zmienic_prawo_.html

Udostępnij

Okręt Marynarki Królewskiej "Argus" zwalcza ebolę

Świat afryka zachodnia argus ebola epidemia liberia okręt marynarki królewskiej sierra leone światowa organizacja zdrowia

Brytyjski okręt z 400-osobową załogą przywiózł wczoraj do Sierra Leone leki, środki dezynfekujące, wyposażenie szpitalne, racje żywnościowe i czystą wodę, a poza tym 30 wojskowych ciężarówek i ambulansów oraz trzy helikoptery „Merlin” z 80-osobową obsługą. Na okręcie przypłynęli brytyjscy lekarze i sanitariusze.
W Sierra Leone działa już brytyjski szpital polowy ze 100-osobowym personelem, a saperzy budują i wyposażają kolejne ośrodki dla chorych.
Wiceszef Światowej Organizacji Zdrowia Bruce Aylward poinformował w środę, że chorych wciąż przybywa, ale od kilku dni nie zwiększa się liczba nowych zachorowań. W Liberii władze odnotowały spadek liczby pogrzebów i nowych przyjęć do szpitali. Również w Sierra Leone nie wzrasta liczba nowych zachorowań.
Ogółem WHO zarejestrowała dotąd 13 tys. 703 zakażenia w ośmiu krajach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1273635,Okret-do-walki-z-ebola-Pomoc-dla-Sierra-Leone

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1273635,Okret-do-walki-z-ebola-Pomoc-dla-Sierra-Leone